Przegląd tygodnia (11-17 września)

Darmowa wizualna nowela, historie z łamigłówkami i miasto, w którym dzieją się rzeczy niespotykane. Niby tylko trzy zapowiedzi, za to miniony tydzień obfitował w liczne premiery.

Po więcej informacji na temat rodzimych dzieł odsyłam do naszego kalendarza premier. Jeżeli natomiast nie znaleźliście swojej gry w zestawieniu – koniecznie do nas napiszcie (na info@polskigamedev.pl).

Premiery polskich gier (11-17.09):

Boti: Byteland Overclocked (PC)
Bright Side: Riddles and Puzzles (PC, PlayStation 4, Switch, Xbox One)
Crimen – Mercenary Tales (Steam VR)
Golf VS Zombies (PC)
Heavy Duty Challenge: The Off-Road Truck Simulator (PC, PlayStation 5, Xbox Series X|S)
Painter Simulator (PC)
Tales From The Arcade: Starship Murder (PC)

Nadchodzące premiery (18-24.09):

FireKrackers (Steam VR, Oculus Rift S, Meta Quest, Meta Quest 2)
Witchfire (wczesny dostęp PC)

Zapowiedzi polskich gier:

Tales From The Arcade: Starship Murder (PC)

Dość zaskakująco My Next Games wydało powieść wizualną, w której wcielimy się w sztuczną inteligencję astrotransportera SS Persefona. Statek rozsypuje się w przestrzeni kosmicznej, a pokładowe AI ma uratować sytuację przeprowadzając niezbędne naprawy. Problem w tym, że nie ma kapitana. Załoga twierdzi, że zginął w tajemniczym wypadku, a w tym samym czasie coś wymazało banki pamięci sztucznej inteligencji. Gra jest już dostępna za darmo na Steam i portalu Newgrounds.

Bright Side: Riddles and Puzzles (PC, PlayStation 4, Switch, Xbox One)

Studio QubicGames stworzyło i od razu wydało grę z całą serią łamigłówek. Ponad 25 historii z niezwykłymi tajemnicami i logicznymi zmaganiami. Oglądasz film, analizujesz treść, szukasz istotnych szczegółów i musisz podjąć szybką i trafną decyzję. Produkcja jest już dostępna na PC i konsolach.

Faded Stories: Full Moon (PC)

Desert Fox zapowiedział kolejną grę w stworzonym przez siebie świecie. Tym razem otrzymamy produkcje przygodową osadzoną w surrealistycznym mieście Greenberg. Historia opowiada codzienność mieszkańców miasta, a w tle dzieją się rzeczy nieprzewidywalne. Premiera 14 listopada tego roku.

Powiązane gry: