Premiery nadchodzącego tygodnia

Dziewięć premier w jednym tygodniu (z czego pięć w jednym dniu!) to, przynajmniej na tę chwilę, rekord roku 2020!

19 lutego – Thief Simulator

https://www.youtube.com/watch?v=xM2-SSd-Pq8&feature=emb_title

Na pecetach gracze mogą rabować od dobrych dwóch lat, pod koniec ubiegłego roku ruszyła wczesnodostępowa wersja wersji VR, a teraz do grona niezbyt dżentelmeńskich włamywaczy dołączają posiadacze Xboksa One. Thief Simulator jest dokładnie tym, co sugeruje jego nazwa – zabawą w lepkorękiego, którego celem jest rozkradnięcie jak cudzych majątków… no i uniknięcie wpadki. Osiemdziesiąt pięć procent użytkowników Steama uważa, że tytuł sprawdził się dobrze, pozostaje więc liczyć na jego sukces także na konsoli.

20 lutego – Corridor Z

Druga z produkcji tego tygodnia także zdążyła już trochę „osiąść” na rynku – na PlayStation 4 straszy od czterech lat, a na komputerach osobistych – od dwóch. Zmierzająca na Switcha „uciekanka”, to pozycja, w której próbujemy przeżyć apokalipsę zombie, uciekając przed nieumarłymi przez zdecydowanie zbyt długie korytarze.

20 lutego – Dreamo

Dreamo to rzecz tyleż logiczna, co oniryczna. Po katastrofie lotniczej Jack budzi się w dziwnym świecie, przez który prowadzi go tajemniczy, kobiecy głos. By przedrzeć się przez kolejne lokacje, bohater musi rozwiązywać łamigłówki które, twierdzi głos, są kluczem do zrekonstruowania jego wspomnień. Co kryje konający umysł musimy jednak odkryć sami. Tytuł Hypnotic Ants zdaje się całkiem dobrze wpisywać w gatunek, w którym w ostatnich latach trendy wyznaczały The Witness i Talos Principle.

20 lutego – Fred3ric

Forever Entertainment wskrzesza serię, która z kolei wskrzesza dawno zmarłego Fryderyka Chopina. Polski kompozytor walczy w niej nie z trudnymi partyturami, lecz ze złem, jednak po raz pierwszy potyka się z nim na Switchu. Muzyczny tytuł kusi lekkim tonem i nawiązaniami do popkultury, w dodatku prezentuje się radośnie i kolorowo (odsyłam do powyższego trailera!).

20 lutego – Tank Mechanic Simulator

W zgodzie z polską tradycją symulowania absolutnie każdego aspektu naszego życia, PlayWay wydaje symulator mechanika czołgów z II Wojny Światowej. W grze możemy naprawiać i odświeżać znane z kart historii pojazdy, które zalegają w zapomnianych magazynach lub są zagrzebane w ziemi (symulacja obsługi łopaty w komplecie!).

20 lutego – World of Horror

Twórcy World of Horror z dumą ogłaszają, że ich gra to hołd dla słynnego twórcy horrorowej mangi – Junjiego Ito oraz dla H.P. Lovecrafta, najbardziej nadużywanego przez kulturę masową grafomana. Jednobitowa karcianka/RPG przeciąga nas więc przez świat wypełniony rozmaitymi potwornościami, z którymi czasem radzić sobie będziemy aparatem, a innym razem strażackim toporkiem. Wygląda soczyście.

21 lutego – Ego Protocol Remastered

No Gravity Games przygotowało na Switcha remaster swojej gry logicznej z 2016 roku. Hołd dla Electro Body czy Lemmingów raz jeszcze chce łamać nasze głowy zagadkami i wyzwaniami, które rozwikłamy na futurystycznych korytarzach.

21 lutego – Fishing Adventure

Twórcy Fishing Adventure nie mają złudzeń – debiutująca się na Switchu produkcja to, czytamy w opisie, „gra o łowieniu ryb, w której (werble) łowimy ryby”. Jeśli cierpicie więc na niedobór wędkowania w waszym życiu, albo czujecie, że mokre kalosze o piątej rano nie brzmią pociągająco, nuż to opcja właśnie dla Was? Dodajmy, że zespół MasterCode próbuje nas skusić obietnicami egzotycznych wojaży (na ponad 30 łowisk!), zawodów, questów i możliwością skompletowania wędkarskiego rynsztunku.

21 lutego – Last Encounter

Silesia Games właśnie skończyło portować chorwackiego twin-stick shootera. Last Encounter to dynamiczna, kosmiczna strzelanka, która rzuca nas w barwny kosmos, gdzie od ataku przeciwników (i/lub epilepsji) dzielą nas raptem sekundy.  Ciepło, acz skromnie przyjęta na Steamie produkcja liczy więc teraz na drugie życie na konsoli Nintendo.