#POMAGRAJMY: Charytatywny stream zachęci nas do oddania szpiku

Nazwa akcji nie należy do zręcznych, ale jej cel jest bardzo szlachetny.

Uczciwie przyznajemy: trochę zaspaliśmy; akcja #POMAGRAJMY została ujawnionych już chwilę temu, dokładnie 13 października (a więc w Ogólnopolski Dzień Dawcy Szpiku). Szczęśliwie: cykl charytatywnych streamów rusza dopiero w sobotę.

Fantasyexpo (organizator) chce wypromować dzięki inicjatywie dawstwo szpiku. Agencja współpracuje na tym polu z Fundacją DKMS, której przedstawicielka Marlena Dudzic tłumaczy, że gracze już niejeden raz okazali się hojnymi darczyńcami.

– Działania naszej Fundacji już od lat bardzo aktywnie wspierane są przez fanów gamingu. Ich uczestnictwo w streamach charytatywnych pozwala zebrać środki przeznaczane m.in. na przebadanie nowych potencjalnych Dawców szpiku, a zaangażowanie streamerów i influencerów jest w tym niezwykle pomocne. W świetle zbliżającego się Ogólnopolskiego Dnia Dawcy Szpiku gamerzy zdecydowali się pomóc także i teraz.

Weekendowe streamy obejrzymy za pośrednictwem twitchowego kanału NVIDIA Polska. Audycje będą trwać między 10:00 a 24:00, a wezmą w nich udział m.in. Karolina „Nieuczesana” Brodnicka, Oskar „Inomagic” Krukowski, Maciej „Wonziu” Makuła, Paweł „Leh” Lehmann oraz Radosław „Niedaradek” Skorowski. Dodajmy, że widzowie streamów mogą wpłacać pieniądze, które zostaną przekazane na działania statutowe Fundacji DKMS. Przede wszystkim: na pokrycie kosztów rejestracji i badania potencjalnych dawców szpiku.

Zainteresowanych odsyłamy na oficjalną stronę akcji.