Polski rynek generuje zaledwie 4% przychodów CD Projektu

Zestaw informacji upublicznionych przez firmę wskazuje, że największym źródłem jej dochodów pozostaje USA.

Radek Grabowski, główny menedżer ds. PR w CD Projekt RED opublikował na Twitterze arkusz informacyjny dla inwestorów zawierający najważniejsze informacje o grupie kapitałowej CD Projekt. Zawiera ona sporo interesujących informacji, między innymi dotyczących źródeł przychodów grupy. Według niego aż 96% przychodów ze sprzedaży CD Projekt RED i 92% przychodów ze sprzedaży GOG.com to eksport. 55% całości przypada na USA, 25% na Europę, a 9% na Azję – pozostałe regiony, a więc Australia z Oceanią oraz Ameryka Południowa i Centralna generują pozostałe 7%.

CD Projekt RED chwali się też zatrudnieniem ponad 950 pracowników z łącznie 39 krajów, i dobrą widocznością na globalnych rynkach, uzyskaną dzięki współpracy z 23 dystrybutorami w łącznie 109 krajach.

Wśród osiągnięć CD Projekt RED uwagę zwraca wspomniane przez nas wcześniej 20 milionów sprzedaży Wiedźmina 3: Dziki Gon i łączna liczba 40 milionów sprzedanych kopii całej serii oraz 14 milionów wyświetleń ubiegłorocznego demo z rozgrywki z Cyberpunka 2077.

Po stronie GOG.com widzimy z kolei katalog gier na niemal 2700 tytułów od ponad 600 wydawców i developerów z całego świata. Firma podkreśla stawianie graczy na pierwszym miejscu realizowaną przez bezpośrednią i szczerą komunikację z graczami.

Ostatnią ważną informacją jest podsumowanie finansowe roku 2018, w którym wygenerowano zysk netto na poziomie 109,33 milionów PLN, niemal o połowę mniej niż w poprzednim roku fiskalnym. Pomimo tego grupa kapitałowa posiada ponad miliard PLN w środkach płynnych i stałych, uzyskany dzięki znacznemu wzrostowi tych drugich w poprzednim roku fiskalnym.