Polska w grze #25: Literki L, G, B i T

Hubert Sobecki (MoaCube) tłumaczy, dlaczego obchodzimy Miesiąc Dumy, Julia Kurowska (ex-CD Projekt Red) mówi o transpłciowości w popkulturze, a Marta Fijak (11 bit studios) – o tym, dlaczego korporacje wspierają społeczność LGBT.

Czerwiec to Pride Month, święto solidarności z osobami LGBT, co gamedev – rzecz jasna – odnotował. Swoje loga zmieniły na kanałach społecznościowych m.in. Bethesda, Riot Games czy Insomniac, w Polsce największym echem odbił się jednak gest CD Projektu.

Krajowe media rozpisywały się wówczas o nienawistnych wypowiedziach w mediach społecznościowych… Naszym jednak zdaniem powinniśmy oddać głos nie anonimowym komentatorom, ale fantastycznym twórcom LGBT, których przecież nad Wisłą nie brakuje. Właśnie dlatego zaprosiliśmy do audycji Huberta Sobeckiego, którego zapytaliśmy o to, jak mówić o mniejszościach i jak udaje mu się pogodzić aktywizm z pracą scenarzysty. Julia Kurowska wyjaśniła, które zespoły okazały się brakiem wrażliwości wobec osób trans, a które – wprost przeciwnie. Marta Fijak zajmująco opowiedziała natomiast o (m.in.) panseksualnych bohaterach RPG-ów.

 

Jeśli chcecie nas przesłuchać za pośrednictwem Spotify’a – zapraszamy tutaj

Pod tym adresem nadajemy na Apple Podcasts.