PlayWay zadowolony ze sprzedaży Car Mechanic Simulator na Xboksie One

Po trzech dniach od premiery gry Car Mechanic Simulator na konsolach, twórcy z Red Dot Games i wydawca PlayWay mają powody do zadowolenia.

Jak informuje w komunikacie spółka PlayWay, ze szczątkowych danych sprzedażowych, które obejmują 72 godziny od premiery Car Mechanic Simulator na Xboksie One wynika, że gra została pobrana 23 tysiące razy. W związku z tym, szacowany przychód brutto przekroczył 650 tys. dolarów. Spółka nie posiada jeszcze danych dotyczących konsoli PlayStation 4, na której to premiera odbyła się tego samego dnia.

Jeśli chodzi o wydane wersje pudełkowe, gdzie wydawcą detalicznym jest KOCH Media GMBH, szczątkowe dane wskazują ponad 1500 aktywacji. Do sprzedaży przygotowano 70 tys. kopii, z czego na Xboksa One przypada 35%. Jak informuje spółka, w planach jest wyprodukowanie większej liczby wersji pudełkowych.

Już po 2 dniach od rozpoczęcia sprzedaży uznano, ze jest to zbyt mała ilość biorąc pod uwagę aktualną sprzedaż i jakość produktu – niebawem może ruszyć produkcja dodatkowych egzemplarzy.” – czytamy w komunikacie.

PlayWay jest wyłącznym wydawcą wersji cyfrowej Car Mechanic Simulator oraz wszystkich planowanych dodatków. Przygotowywane są także kolejne wersje językowe gry.

Powiązane gry: