PlayWay chwali się wynikami sprzedaży swoich gier

Spółka PlayWay opublikowała raport w którym podaje dane sprzedażowe trzech gier ze swojego portfolio. Wszystkie to symulatory: Diesel Brothers: Truck Building Simulator, Thief Simulator oraz Uboat.

Najlepszym wynikiem może pochwalić się Thief Simulator, który od pecetowej premiery 9 listopada 2018 roku znalał aż 250 000 nabywców. Symulator złodzieja od studia Noble Muffins w przyszłości trafi także na konsole i platformy mobilne. Spółka zapowiedziała też rozpoczęcie prac nad kontynuacją.

Drugą grą pod względem liczby sprzedanych kopii jest Uboat od Deep Water Studio. Symulator okrętu podwodnego od 30 kwietnia 2019 r. jest w programie wczesnego dostępu na Steam. Do tej pory grę kupiło 88 000 osób. Pełna wersja ma być opublikowana w 2020 roku, a spółka PlayWay planuje także wydanie jej na Nintendo Switch.

Na koniec poznaliśmy dane dotyczące Diesel Brothers: Truck Building Simulator, symulatora samochodowego za który odpowiada studio Code Horizon. Gra powstała na licencji programu telewizyjnego znanego z kanałów Discovery. W ciągu trzech dni od premiery, która miała miejsce 10 maja 2019 r., produkcja została kupiona przez 13,5 tysiąca osób.

Spółka PlayWay podała także, że ponad 4,6 mln graczy zapisało ich nadchodzące gry do tzw. list życzeń na platformie Steam.