Pierwsza prezentacja Panzer Dragoon Remake

Podczas Nintendo Direct na targach E3 pierwszy raz zaprezentowano publicznie Panzer Dragoon Remake.

Wiedźmin 3: Dziki Gon na konsolę Switch nie był jedynym polskim tytułem zapowiedzianym na konsolę wielkiego N. Spółka Forever Entertainment pokazała trailer remake’u kultowej gry Panzer Dragoon, którą dla nich przygotowuje MegaPixel Studio. Gra ma dostosowaną do współczesnych standardów grafikę oraz wprowadzone modyfikacje rozgrywki.

Prezentacja jest początkiem kampanii promocyjnej tej produkcji. Spółka zapowiedziała, że więcej informacji poda podczas dedykowanej konferencji prasowej, która odbędzie się 26 czerwca. Premiera Panzer Dragoon Remake planowana jest na koniec 2019 roku.

Panzer Dragoon Remake powstaje dzięki umowie z SEGĄ. Obejmuje stworzenie i wydanie dwóch gier: Panzer Dragoon: Remake i Panzer Dragoon II Zwei: Remake. Forever Entertainment występuje jako współwydawca, koproducent i podmiot współfinansujący.

Pierwotnie Panzer Dragoon miał premierę w roku 1995 na konsoli SEGA Saturn. Był to rail shooter z ograniczoną swobodą ruchu, gdzie bohater lata na stworzeniu przypominającym smoka.