Phantom Doctrine: Espionage Board Game – Ruszyła zbiórka

Szpieg przeniknął z ekranu na planszę.

Przyznajemy, że nieco zżymaliśmy się z prac nad planszówkową adaptacją gry wideo, która położyła swoje studio… skupmy się jednak na konkretach.

Przez najbliższy miesiąc Galaktus Games spróbuje uzbierać na Kickstarterze 255 tys. zł (gdy piszę te słowa projekt ma na koncie 6 tys). Za wpłatę w wysokości 260 zł możemy zapewnić sobie pudełko z grą, w którym znajdziemy 270 kart, 70 żetonów, 30 standów wrogów, 20 fragmentów planszy, 6 kafelków bazy i 4 miniaturowe postacie.

https://www.kickstarter.com/projects/galaktusgames/phantom-doctrine-espionage-board-game

Espionage Board Game ma być szpiegowską, kooperacyjną planszówką, w której – jak w pierwowzorze – pokierujemy agencją wywiadowczą z czasów Zimnej Wojny. Katalog aktywności też wydaje się znajomy; by zapobiec światowemu spiskowi odbiorcy zakradną się na wrogie terytorium i wykradną wrażliwe dane, przesłuchają również oponentów. Przeszkodą w drodze do celu mogą być jednak… współgracze. W którymś momencie może okazać się, że ktoś jest podwójnym agentem. W przerwach od zapobiegania sekretnym tajemnicom i tajemniczym sekretom – rozbudujemy nasz matecznik i zadbamy o wyposażenie agentów.

https://www.kickstarter.com/projects/galaktusgames/phantom-doctrine-espionage-board-game/?ref=kicktraq

Projekt możecie wesprzeć pod tym adresem.