Outriders: Świetne wyniki dema, wydajność na konsolach, nowy zwiastun

Choć opinie są zróżnicowane, People Can Fly ma prawo odtrąbić pierwszy sukces.

Wczoraj informowaliśmy Was o 10 powodach, dla których warto sprawdzić wersję demonstracyjną Outriders. Ta jest dostępna już niemal dobę, a zespół uczcił jej debiut okolicznościowym zwiastunem.

Próbkę udostępniono równocześnie na pecetach, PS4/PS5 i XBO/XSX. Jak zdradza SteamCharts: cieszyła się ona sporym powodzeniem, gromadząc – w szczytowym momencie – ponad 36 tys. graczy.

Jeszcze przychylniejsze w szacunkach jest Steamdb, według którego liczba jednocześnie bawiących się odbiorców mogła sięgnąć nawet 55 tys.

Dodajmy, że gra wskoczyła w pewnym momencie na drugie miejsce bestsellerów Steama. Nie wszystko jednak poszło idealnie; sporo pierwszych konsumentów długo nie mogło połączyć się z serwerami tytułu.

W tzw. międzyczasie studio podzieliło się rozdzielczością i „klatkażem” na konsolach minionej i obecnej generacji.

  • PS5: 4K 60fps
  • PS4 Pro: 4K 30fps
  • PS4: 1080P 30fps
  • Xbox Series X: 4K 60fps
  • Xbox Series S: 1080P 30fps
  • Xbox One X: 4K 30fps
  • Xbox One: 1080P 30fps

[AKTUALIZACJA] Na XSS jest nawet lepiej, niż napisaliśmy.

Studio nie odpuściło również okazji do (kolejnego) wbicia szpilki konkurencji. W rozmowie z MP1ST Piotr Nowakowski (główny projektant rozgrywki) zadeklarował:

„Nigdy nie zapominamy o PS4 lub poprzedniej generacji, ponieważ w momencie, gdy zaczynaliśmy prace nad grą, były to nasze platformy docelowe”.

Z kolei w wywiadzie dla VG247 reżyser Bartosz Kmita wyjaśnił, jak będzie wyglądać popremierowe wsparcie produkcji:

„To nie gra-usługa, ale nie porzucimy jej po premierze. Nawet, jeśli nie będzie ona wielkim sukcesem, wciąż planujemy wprowadzać poprawki balansu i inne rzeczy. Ale jeżeli okaże się sukcesem i ludzie ją polubią, będziemy bardzo szcęśliwi, mogąc stworzyć więcej przygód (w świecie gry – dop. red.) – wszystko zależy od tego, jak zareagują gracze”.

Dodajmy, że giełda zareagowała na start dema pozytywnie, od chwili jego publikacji akcje PCF Group zdrożały o ok. 5 zł.


(źródło: bankier.pl)