Observer: System Redux już się zwrócił. A czym się różni od pierwowzoru?

Oryginalny Observer to jedna z najlepszych – jeśli nie najlepsza – gra 2017 roku. Wydany 3 lata później Observer: System Redux rozrósł się i powtórzył sukces pierwowzoru.

Ulepszoną wersję thrillera od krakowskiego Bloober Teamu przygotowało Anshar Studios. Tytuł zadebiutował 10 listopada (na pecetach i Xboksie Series S/X), a dwa dni później wskoczył na PlayStation 5. Wystarczyło kilka dni, by jego sprzedaż osiągnęła poziom, który pokrył koszty produkcji i marketingów. Szczegółowych danych brak, warto jednak zauważyć, że na pecetach – według szacunków SteamSpy’a – oryginał posiada blisko 700 tysięcy osób, a ulepszoną wersję: 113 tys. graczy.

Wiele osób pyta, czym Observer: System Redux różni się od oryginału? Wpierw zobaczcie trailer świetnego psychologicznego, a pod nim wszystko wyjaśniam.

JAKOŚĆ

Observer: System Redux wita się z nową generacją konsol, ale także gracze pecetowi mogą doświadczyć lepszej jakości oprawy. Dzięki Anshar Studios cyberpunkowy Kraków roku 2084 wygląda jeszcze piękniej. Rozdzielczość 4K, fantastyczne efekty osiągnięte dzięki technologii ray-tracing i HDR, a do tego poprawione tekstury, modele i efekty, nowe animacje i mechaniki czy dopracowany system skradania. A to nie wszystko, szczegóły poznacie oglądając poniższą prezentację:

DOZNANIA

Możliwości pada DualSense z PlayStation 5 to całkowicie nowe doznania. Observer: System Redux zgrabnie je wykorzystuje. I nie chodzi o zwykłe drgania podczas biegu, a haptyczne, czyli niejako przemieszczające się wewnątrz kontrolera, co dzieje się to także podczas np. włamywania się do umysłów. Efekt jest niesamowity. Podobne rozwiązania dotyczą spustów R2 i L2 – przy naciskaniu na klamkę czuć opór i wibracje, podobnie jest przy przesuwaniu obiektów czy analizie lokacji. Od niedawna obsługę pada DualSense wspiera także Steam, więc zapewne funkcje te zostaną udostępnione także na PC. A to nadal nie wszystko.

FABUŁA

Anshar Studios zaskoczyło wydłużeniem przygody elitarnego detektywa Daniela Lazarskiego, poprzez dodanie dodatkowej zawartości fabularnej. Dystopijną rzeczywistość poznamy lepiej dzięki trzem zupełnie nowym sprawom do rozwiązania, czyli de facto rozszerzeniem historii znanej z oryginału. Są to sprawy: „Błędny sygnał”, „Jej przerażająca symetria” i „Wszystko zostaje w rodzinie”, które zapewnią m.in. dodatkowe neuronowe przesłuchania. Poniższy materiał wiele Wam wyjaśni.

Jak widać, poprawiona wersja oferuje wiele. Observer: System Redux jest dostępny na PC, PlayStation 5 i Xboksie Series S/X i gwarantuję, że jest to najtańsza next-genowa pozycja na rynku.

Powiązane gry: