Observer System Redux – będzie ładniej, więcej i na nową generację

Krakowski Bloober Team zapowiedział kolejną grę na przyszłą generację konsol. Po nadal utrzymywanym w tajemnicy Medium, zaprezentowali światu Observer System Redux.

Czyli nowocześniejszą wersję swojego wielkiego hitu. Co ciekawe, poniższy trailer jest chyba pierwszą prezentacją grafiki, jaką będzie oferować kolejna generacja konsol. Twórcy zapowiedzieli, że gra będzie oferować rozdzielczość 4K przy 60 klatkach na sekundę i to widać. Ale ulepszona grafika to nie wszystko. Observer System Redux otrzymać ma nową, niepublikowaną wcześniej zawartość fabularną.

Przypomnijmy, że Observer w sierpniu 2017 roku trafił na PC, PlayStation 4 i Xboksa One, a w 2019 r. także na Switcha. Gra jest psychologicznym thrillerem, gdzie wcielając się w postać detektywa Daniela Lazarskiego (w roli tej wystąpił nie żyjący już niestety Rutger Hauer), gracz stara się poznać losy swojego zaginionego syna. Bloober Team osadził akcję produkcji w mieście, gdzie ma siedzibę – w Krakowie, ale w roku 2084.

Odświeżony Observer System Redux powstaje przy pomocy polskiego Anshar Studios, które portowało tę grę z PC na Nintendo Switcha. Warto wspomnieć, że w portfolio mają wpisaną współpracę przy takich grach jak Baldur’s Gate 3 czy Divinity: Original Sin 2 – Definitive Edition. A z własnych produkcji powstający cyberpunkowy Gamedec, czy wydane jakiś czas temu Detached i Telefrag YV.

A Observer System Redux jest pierwszą polską grą, która ma przybliżoną datę premiery na nową generację konsol – PlayStation 5 i Xbox Series X. Produkcja ma trafić do graczy jeszcze w tym roku, w czwartym kwartale 2020 r.

A poniżej film przygotowany przez jednego z internautów, porównujący w kilku scenach obie wersje gry.