Literatura popularna i kreacje światów gier

Studia na kierunku Literatura powszechna i kreacje światów gier to połączenie wiedzy z zakresu polonistyki oraz kultury popularnej. Jeśli stawiasz na unikatowe wykształcenie, to ta propozycja kształcenia jest zdecydowanie dla Ciebie! Podejmując naukę na tym kierunku zyskujesz szansę na zdobycie umiejętności kreowania bohaterów gier oraz tworzenia dla nich niepowtarzalnej rzeczywistości. Zapoznaj się z poniższym opisem, by uzyskać bardziej szczegółowe informacje na temat studiowania na kierunku Literatura popularna i kreacje światów gier!

Jakie zagadnienia znalazły się w programie kształcenia? Jako student kierunku Literatura popularna i kreacje światów gier zdobędziesz wiedzę z zakresu historii kultury i literatury, która kształtowała się na przestrzeni od XIX do XXI wieku. Oprócz tego zapoznasz się z najważniejszymi teoriami gier oraz nauczysz się przeprowadzać analizę ich struktury. Nie będzie Ci obca również wiedza dotycząca języka używanego w grach. Czego jeszcze możesz się spodziewać? Uczęszczając na zajęcia będziesz miał szansę na rozwijanie swoich umiejętności w zakresie pisania scenariuszy oraz tekstów literackich. Dodatkowo uzyskasz podstawowe wiadomości z obszaru retoryki oraz filozofii kultury.

Po ukończeniu studiów na kierunku Literatura popularna i kreacje światów gier możesz podjąć zatrudnienie w różnego typu instytucjach kultury. Nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś rozwijał swoje kompetencje zawodowe w agencjach reklamowych czy firmach zajmujących się tworzeniem gier. Jeśli od zawsze fascynowała Cię ta tematyka, to podejmując naukę na kierunku Literatura popularna i kreacje światów gier dajesz sobie szansę na połączenie Twoich zainteresowań z przyszłą pracą zawodową!