Na ślepo: Wystartowała zbiórka

Waszych złotówek potrzebuje niewidomy aktywista, który od lat działa na rzecz graczy z niepełnosprawnościami.

Tomasz „Lirin” Tworek bynajmniej nie jest naszym Czytelnikom i Czytelniczkom anonimowy. Ów wziął udział w specjalnym, poświęconym accessibility odcinku „Polski w grze”, był także jednym z prelegentów współorganizowanego przez nas festiwalu Games for Impact. Przedpremierowo zaś zdradzę, że o swoich doświadczeniach opowiedział on w drugim wydaniu magazynu „PolskiGamedev.pl”.

Ponadto Tworek rozwija własne kanały na YouTubie i Twitchu, na których obszernie relacjonował chociażby swoją przygodę z The Last of Us: Part II.

Na portalu zrzutka.pl aktywista uruchomił zbiórkę, za pośrednictwem której chciał zgromadzić pieniądze na PlayStation 5. Jak pisze:

„Od momentu kiedy usłyszałem o nowej generacji konsol od Sony wiedziałem jedno: to będzie przełom i nie inaczej się stało. Konsola Playstation 5 wyposażona jest w szereg funkcji dla niewidomych graczy. Posiada wbudowany TTS (tekst na mowę) pozwalający na niemal pełny odczyt tego co znajduje się w menu PS5, kontroler Dual Sense, który posiada wibracje podzielone na strefy, pozwala odczuć co dzieje się po lewej czy prawej stronie odgrywanej postaci. Weźmy też pod uwagę rozwiązanie jakim jest 3D Audio, które przedstawia świat w dźwięku przestrzennym.

Podsumowując jest to dla mnie. spełnienie marzeń i wierzę, że uda mi się je zrealizować by móc wskoczyć na zupełnie inny poziom rozgrywki, a także by dalej zajmować się streamowaniem w Polsce, pokazując że na ślepo DA SIĘ GRAĆ”.

Kwesta spotkała się z na tyle ciepłym odbiorem, że wymaganą kwotę (3,5 tys. zł) udało się zgromadzić w niespełna dobę. Teraz Tworek zbiera na dodatkowe akcesoria (kamerkę, lampę pierścieniową, capture card czy mixer).

Zachęcamy do wsparcia inicjatywy (pod tym adresem).