Model Builder wydaje się gratką dla modelarzy

Składanie przestanie być rozrywką dla ludzi z zasobnymi portfelami.

Moonlit Games (Deadliest Catch: The Game) i Kuba Wójcik pracują nad Model Builderem, czyli symulatorem, który pozwoli nam złożyć wirtualne modele czołgów, samolotów, śmigłowców, samochodów i statków.

W zgodzie (bądź i w niezgodzie) z instrukcją gracze mają wycinać części, sklejać je ze sobą, malować konstrukcje, przyklejać naklejki i nanosić wzory… jak jednak zastrzegają autorzy – nie obejdzie się bez wysiłku.

To, że (sklejanie modeli – dop. red.) jest wirtualne, nie znaczy, że będzie proste. Model Builder czyni montaż tak trudnym, jak jest on w rzeczywistości. (…) budowa modeli będzie wymagała dużo cierpliwości, gra nie wybaczy pomyłek.

Z drugiej jednak strony: ma ona nagradzać kreatywność, a po zakończeniu montażu: pozwalać na stworzenie dioramy, na jakiej rozstawimy nasze dziełka. Już w chwili startu – obiecują autorzy – otrzymamy bogatą ofertę modeli, a dzięki popremierowych aktualizacjom ich katalog tylko się rozrośnie. Przypuszczalnie obok kampanii pojawią się tryby arcade (skierowany do amatorów) oraz profesjonalny.

Gra zadebiutuje na pecetach w czwartym kwartale przyszłego roku. Wcześniej, zdradził Spider’s Webowi Wójcik, tytuł może pojawić się w ramach wczesnego dostępu.