Medieval Archery Simulator wypuszcza pierwszą strzałę

Na pierwszym trailerze do tarcz strzelają Attyla i Zulus Czaka.

Program turniejów, które organizuje Image Power, zawiera każdą możliwą formę popisów łuczniczych. Będziemy więc strzelać do tarcz nieruchomych i podrzucanych, wybijemy rytm trafieniami w dzwonki, wpuścimy strzałę do zakrzywionej rurki oraz wystrzelimy ją poprzez wirujące kółko. W zdobyciu wysokich not pomoże uwzględnienie siły i kierunku wiatru, a także wytrzymałości łucznika. Im dłużej napięta jest cięciwa, tym trudniej trafić.

Nagrody zdobyte w turniejach pozwolą nam wyposażyć się w nowe łuki i kołczany. Dzięki nim dobierzemy sprzęt idealny do konkurencji i panujących warunków, rozwiniemy też nowe techniki strzeleckie. Poza tym wybierzemy różniących się mocnymi stronami bohaterów – i tutaj obietnica czerpania z historii średniowiecznych turniejów zaczyna się chwiać. Na pierwszym zwiastunie widzimy bowiem wspomnianego wodza Hunów i dziewiętnastowiecznego (!) przywódcę Zulusów, choć jest też niejaka Afrodyta oraz sympatyczny osiłek imieniem Johan.

Data premiery gry ma zostać ogłoszona „wkrótce”. Tytuł zmierza na pecety (a więc na Steam), w jego wydaniu pomoże niezastąpiony PlayWay.