Kierunek: Chiny! – Ruszyły zapisy na majowe konsultacje

Które gry mają potencjał sprzedażowy na chińskim rynku? Komu powierzyć ich lokalizację? Jakie elementy mogą się spotkać z wetem Urzędu ds. Publikacji?

Odpowiedzi udzieli ekspert Fundacji Indie Games Polska, do niedawna związany z Instytutem Polskim w Pekinie. Kto zacz?

Damian Jaśkowski
Tłumacz języka chińskiego i ekspert ds. chińskiego rynku gier. Przez ostatnie lata kierował pracą referatu ds. programowych w Instytucie Polskim – Wydziale Kultury Ambasady RP w Pekinie, w którym równocześnie pełnił funkcję eksperta ds. gier. Obecnie koordynator ds. rynku chińskiego fundacji Indie Games Polska i konsultant ds. Chin dla wielu polskich firm z branży gamingowej. Autor licznych inicjatyw umacniających pozycję polskiego gamedevu w Państwie Środka, prelegent polskich i chińskich konferencji gamingowych (m.in. GMGC Beijing, Belt & Road Forum, GDC w Poznaniu), autor Raportu nt. możliwości ekspansji polskich producentów gier na chiński rynek.

Konsultacje odbywają się zdalnie, w trzech możliwych terminach (11.05, 18.05, 25.05). Standardowo trwają one godzinę, acz ich czas może ulec zmianie. Zainteresowanych odsyłam do formularza zgłoszeniowego.

Przypomnijmy, że całkiem niedawno Jaśkowski wytłumaczył na naszych łamach, na czym miałyby polegać nowe kryteria oceny gier przez chińskie Ministerstwo Propagandy. O znaczeniu chińskiego rynku Jaśkowski opowiedział zaś zarówno w specjalnym odcinku naszej audycji, jak i w papierowym magazynie „PolskiGamedev.pl”.