Kierunek: Chiny! – Ruszyły zapisy na lipcowe konsultacje

Ekspert Fundacji Indie Games Polska zjadł zęby na chińskim rynku. Chętnie podzieli się swoim doświadczeniem.

Kto zacz? Oczywiście znany naszym Czytelnikom Damian Jaśkowski, który opowiedział nam o specyfice chińskiego rynku zarówno w odcinku „Polski w grze”, jak i na łamach naszego magazynu. Całkiem niedawno tłumaczył też, jak nowe kryteria oceny gier mogą wpłynąć na niezależnych twórców i przestrzegał, że debiut Sniper Ghost Warrior Contracts 2 może być w Chinach problematyczny.

Jego krótką biografię załączamy zresztą poniżej:

Damian Jaśkowski
Tłumacz języka chińskiego i ekspert ds. chińskiego rynku gier. Przez ostatnie lata kierował pracą referatu ds. programowych w Instytucie Polskim – Wydziale Kultury Ambasady RP w Pekinie, w którym równocześnie pełnił funkcję eksperta ds. gier. Obecnie koordynator ds. rynku chińskiego fundacji Indie Games Polska i konsultant ds. Chin dla wielu polskich firm z branży gamingowej. Autor licznych inicjatyw umacniających pozycję polskiego gamedevu w Państwie Środka, prelegent polskich i chińskich konferencji gamingowych (m.in. GMGC Beijing, Belt & Road Forum, GDC w Poznaniu), autor Raportu nt. możliwości ekspansji polskich producentów gier na chiński rynek.

Wszyscy, którzy chcieliby spróbować swoich sił za Wielkim Murem, mogą zapisać się na bezpłatne konsultacje w trzech proponowanych terminach (06.07, 13.07, 20.07). Po szczegóły odsyłam do tego formularza.