Indie Games Polska i gry zaangażowane na konferencji Sektor 3.0

Fundacja Indie Games Polska pojawiła się na festiwalu Sektor 3.0, organizowanym w Centrum Nauki Kopernik. W sekcji targowej, skupiającej się na prezentowaniu nowych technologii w działaniach społecznie użytecznych Fundacja prezentowała cztery tytuły skupiające się na ważnych i złożonych problemach współczesnego świata.

Wśród czterech tytułów pojawiły się dwie polskie gry. This War of Mine, od 11 bit studios, produkcja opowiadająca o koszmarach współczesnych wojen z perspektywy osób uwięzionych w strefach konfliktu – to szeroko nagradzana i uznana przez krytyków produkcja zadająca pytanie: co jesteśmy gotowi zrobić, by przetrwać. Drugim z rodzimych tytułów było My Memory of Us, stanowiące próbę przedstawienia koszmarów Holokaustu w sposób zrozumiały dla młodszych odbiorców.

Na stoisku IGP pokazywano także That Dragon Cancer skupiające się na bardzo osobistym doświadczeniu, jakim były zmagania dwójki rodziców-autorów gry z rakiem, na którego chorowało ich dziecko oraz Hellblade: Senua’s Sacrifice, opowieść o piktyjskiej wojowniczce wyruszającej do piekła, by uratować ukochaną osobę. W drugiej z produkcji mistyczny świat skandynawskich mitów przenika się z chorobą psychiczną bohaterki, zacierając granicę między prawdą a fikcją.

Poza możliwością zagrania w przedstawiane tytuły odwiedzający mogli porozmawiać z przedstawicielami Fundacji by dowiedzieć się więcej o tym, jak gry próbują odpowiadać na problemy współczesnego świata.