IGP & GIC zapraszają na gamescom i Tokyo Game Show

Co zrobić, by wyjechać do Kolonii? Jak przebić się z grą do Tokio?

Tegoroczny gamescom potrwa od 24 do 28 sierpnia. Tegoroczna edycja zapowiada się wyjątkowo; dwa lata temu targi odbyły się wyłącznie online, w ubiegłym roku powróciły zaś w formule hybrydowej. Choć w 2022 będziemy nadal mogli oglądać „interaktywne transmisje”, wygląda na to, że impreza odbędzie się z rozmachem rodem z „przedpandemicznych” czasów.

Wszyscy, którzy chcieliby wziąć w niej udział stacjonarnie, powinni zajrzeć do opracowanego przez Fundację Indie Games Polska i Game Industry Conference dokumentu. Obie organizacje na bieżąco aktualizują opcje wyjazdu do Kolonii.

Warto nie zwlekać ze zgłoszeniami! Przykładowo przedsiębiorcy z województwa śląskiego mogą skorzystać ze wsparcia do 12 maja. Z kolei twórcy, którzy chcą się wystawiać w ramach Indie Arena Booth w strefie entertainment mają czas do 17 maja. Najważniejszy deadline wypada jednak 20 maja. To termin narzucany przez Koelnmesse, do tej daty musimy albo znaleźć dość chętnych do kupienia dedykowanej przestrzeni targowej, albo anulować zamówienie.

Bezpłatnie studia mogą się natomiast wystawiać na wspólnym stoisku przygotowywanym przez PARP.

Dodajmy, że do Kolonii powraca organizowane we współpracy z Konsulatem RP Polish Party. Wciąż można zostać sponsorem wydarzenia… oraz zaproponować utwór do koncertu, który będzie promował produkcje sponsorów.

***

Tokyo Games Show również powróci (w dniach 15-18 września). W tym roku polską obecność organizują Fundacja Indie Games Polska, ZBH PAIH w Tokio oraz Ambasada RP w Tokio.

Sugerujemy zacząć od zgłoszenia się do konkursu Indie Game Selected (deadline upływa 27 maja). Kwalifikacja oznacza możliwość nieodpłatnego wystawienia się w strefie indie oraz szansę na zdobycie targowych nagród. Twórcy gier dobrze ocenionych, acz takich, które przepadną w selekcji, otrzymają możliwość wystawienia się na polskim stoisku.