Horror Anthology of Fear zapowiedziany na PC i Switcha

Studio RG Crew zapowiedziało swoją nową grę Anthology of Fear. Psychologiczny horror trafi na PC i Nintendo Switcha.

Gra przedstawia trzy niezależne historie umiejscowione w różnych epokach i wyróżniające się odmiennymi elementami rozgrywki.

„Każda z trzech historii jest inna – oczywiście różne są też postacie, epoki czasowe, itd. Gracz otrzyma więc niejako trzy mniejsze gry w jednej. Każda z nich zapewni odmienne doświadczenia. Nasza gra będzie różnorodna i niejednoznaczna. W Anthology of Fear bez żadnego problemu odnajdą się m.in. fani serii Silent Hill i Outlast, ale także tytułów w stylu Layers of Fear, Alan Wake czy nawet Hunt: Showdown” – mówi Hubert Zatorski, reżyser i główny designer Anthology of Fear.

Pierwsza z historii przeniesie gracza na syberyjskie odludzie XX wieku i skupi się na walce o przetrwanie. Kolejna to współczesność i uczucie wyobcowania. Na koniec historia osadzona w nieokreślonym miejscu i czasie, gdzie główne skrzypce będą grać wspomnienia. Każda z nich będzie oferować inny styl rozgrywki.

„W Anthology of Fear przyjęliśmy szeroką perspektywę i to przełoży się na samą rozgrywkę. Poszczególne epizody będą więc zróżnicowane również pod tym względem. Zależnie od epizodu, nie zabraknie np. eksploracji, skradania, ucieczki, walki i polowania” – tłumaczy Piotr Rycąbel, główny programista w RG Crew.

Anthology of Fear w wersji PC będzie mieć premierę w pierwszym kwartale 2020 roku. W kolejnych miesiącach gra trafi na Nintendo Switcha. Wydawcą jest spółka Ultimate Games.