Hack Yeah: 100% rabatu z kodem „polskigamedev”

Duet Govtech & Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych organizuje game jam, w którym pula nagród sięgnie 120 tys. zł… a na tym wcale nie koniec!

Między 19 a 20 listopada w krakowskiej Tauron Arenie odbędzie się wydarzenie reklamowane hasłem: „największy stacjonarny hackathon w Europie”. Już teraz – zdradza jego strona oficjalna – w puli nagród znalazło się 340 tys. zł… a liczba ta, czytamy, „wciąż rośnie jak szalona”.

Organizatorzy przedstawiają szeroki wachlarz zadań, z którymi mogą zmierzyć się uczestnicy. Niektórzy z nich pochylą się nad problemem zredukowania zanieczyszczeń albo projektem wykorzystania internetu rzeczy (lista interesujących wątków jest zresztą sporo dłuższa). Dla naszej społeczności najciekawszy powinien być jednak organizowany przez Centrum GovTech i Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych jam z pulą nagród rzędu 120 tys. zł. Z kolei Bank Gospodarstwa Krajowego przeznaczy 60 tys. zł na konkurs na grę edukacyjną, która pomoże jego pracownikom zrozumieć ideę zrównoważonego rozwoju.

W Krakowie mogą pojawić się zarówno soliści, jak i zespoły. Dodajmy zresztą, że może się ich pojawić sporo; organizatorzy są gotowi pomieścić 3000 osób. Dodajmy, że hackathonowi będzie towarzyszyły wykłady, panele dyskusyjne i pokazy (szczegółową rozpiskę znajdziecie pod tym adresem).

Jeżeli chcecie uczestniczyć w inicjatywie za darmo, to wystaczy wejść na tę stronę i – zamówiwszy bilet – wpisać kod rabatowy: polskigamedev.