Gaming na Giełdzie i na konsolach nowej generacji

Współorganizowane przez nasz serwis wydarzenie pomoże zrozumieć, jak PlayStation 5 i Xbox Series X|S zmienią rynek.

Zaplanowana na 1 grudnia, na godz. 15:00 konferencja jest organizowana już po raz piąty. Jej temat, „Jak nowe konsole wpłyną na układ sił w świecie gier?”, rozwiną uczestnicy czterech paneli adresowanych do przedstawicieli branży i inwestorów. Udział w wydarzeniu współorganizowanym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie, StockWatch.pl oraz nasz serwis jest bezpłatny. Dodatkowe informacje i znajdziecie w tym miejscu.

Podczas pierwszej części wydarzenia posłuchamy o najnowszych konsolach Sony i Microsoftu. O tym, co dobrego (i nie tylko) nowe urządzenia oznaczają np. dla producentów, opowiedzą przedstawiciele Bloober Team, Untold Tales, Simteract i Far From Home. Pytania zadawać będzie Paweł Hekman.

Następny panel, prowadzony przez znanego z naszych łamów Mateusza Witczaka, pozwoli wybiec w przyszłość. Reprezentanci Fuero Games, Bloober Team i Moonlit postarają się ocenić, czego należy spodziewać się po rynku gier w okolicach Anno Domini 2030.

Panel oznaczony „trójką” uświetnią przedstawiciele mniejszych ekip, które z myślą o nowej generacji szykują pierwsze większe produkcje – Starward Industries, 7levels i Kool2Play. Odpytuje ponownie Paweł Hekman.

Czwarta część wydarzenia będzie najbardziej „giełdowa” – ekonomista Kamil Klinowski postara się ustalić, jak skutecznie inwestować w zmieniający się rynek gamingowy. Wiedzą ekspercką podzielą się Przemysław Barankiewicz (CFA Society Poland, zbyka.pl), Paweł Bieniek ze StockWatch.pl, Michal Pietrzkiewicz z INVESTIN(Gaming) oraz Konrad Ryczko, analityk DM BOŚ.

Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu odbyło się inne wydarzenie spod znaku Gamingu na Giełdzie – w ramach cyklu Mobile Academy mogliśmy posłuchać o zmianach na rynku gier freemium.

Partnerami konferencji są: Polygamia.pl, Bloober Team, QubicGames, Simteract, GameDesire Company, Moonlit, 7LEVELS, Far From Home, Starward Industries, Kool2Play, zByka.pl, bossa.pl, INVESTIN(Gaming). Patronem medialnym wydarzenie objęły: Ostatnia Tawerna, Comparic24.TV, Comparic.pl, Stock Market Thinkzine, ISBtech & games, Stockbroker.pl, Humanista na giełdzie.