Warsaw Film School Game Jam 5

Warszawska Szkoła Filmowa zaprasza na 5. edycję ogólnopolskiego wydarzenia dla twórców gier komputerowych. Raz w roku, na trzy dni kampus artystyczny uczelni zamienia się w wielkie studio produkcyjne.

Ponad stu niezależnych twórców z całej Polski przez zaledwie 36 godzin tworzy nowe wirtualne światy. Zgodnie z tradycją, impreza zakończy się otwartą dla publiczności prezentacją nowych produkcji na dużym ekranie Kina Elektronik. Najciekawszą grę nagrodzi jury złożone z profesjonalistów, reprezentantów najważniejszych polskich developerów.

Czym jest „Warsaw Film School Game Jam”?

Trzydniowy maraton to unikalna impreza dla środowiska gamingowego. To jedyne takie wydarzenie w kraju, podczas którego swoim doświadczeniem wymieniają się twórcy gier i filmów. „Game Jam” ma formę konkursu, jednak jego głównymi celami są: integracja środowiska, wzajemna inspiracja uczestników oraz edukacja w zakresie produkcji gier komputerowych. Początkujący twórcy mają bezcenną okazję spotkania się z profesjonalistami branży, którzy udzielają im rad, wskazówek, odpowiadają na pytania, a najzdolniejszym oferują staże i praktyki przy największych polskich produkcjach.

W konkursie biorą udział również studenci Uczelni, a także Uczniowie Liceum Kreacji Gier Wideo.

Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/545520655934764/