Localisation Best Practices Conference

Pierwsza polska konferencja o lokalizacji gier:
Nazwa: LBPC (Localisation Best Practices Conference)
Miejsce: Inkubator Starter, Gdańsk, ul. Lęborska 3b
Termin: 24 listopada 2022 r. (czwartek), początek wydarzenia: 16:00
Wstęp: wolny
Zapisy: LBPConference.com

Czy wiesz, że różne wersje językowe Twoich ulubionych gier komputerowych, mobilnych i planszowych mogły powstać w samym sercu Gdańska? Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak tłumaczy się gry, to LBPC jest wydarzeniem, na którym nie może Cię zabraknąć!

Najważniejsze informacje:

24 listopada w Gdańsku odbędzie się pierwsza w Polsce konferencja poświęcona w całości tłumaczeniu i lokalizacji gier. To istotny element branży gamingowej. To dzięki lokalizacji możliwy był spektakularny międzynarodowy sukces takich gier jak Wiedźmin (CD PROJEKT RED) czy Fishing Clash (Ten Square Games). Przedstawiciele obu firm zaprezentują swoje działania w obszarze lokalizacji gier na rynki zagraniczne, a podczas panelu dołączy do nich Asia Mleczak z gdyńskiej firmy Mana Translation, wyspecjalizowanej w lokalizacji zagranicznych gier na rynek polski.

Wciągnij się w gry w Krainie Czarów:
Organizator – gdańska agencja tłumaczeń locatheart – specjalizuje się w tłumaczeniu gier różnego rodzaju. Podczas LBPC jej przedstawiciele nie tylko wystąpią na scenie, ale też zaprezentują efekty swojej pracy. Uczestnicy wydarzenia będą mogli wypróbować gry VR na zestawie Oculus, zagrać w gry mobilne i na konsole, a nawet wypróbować planszówki i karcianki tłumaczone przez locatheart. W pokoju zaaranżowanym w stylu „Alicji w Krainie Czarów” będzie można nie tylko zagrać w gry, ale też porozmawiać z osobami zaangażowanymi w proces ich tłumaczenia – tłumaczami i kierownikami projektów.

Poznaj lokalizację gier od podszewki podczas prezentacji i panelu:

Po prezentacji gier nastąpi część merytoryczna. Najpierw wybrane zagadnienia związane z tłumaczeniami gier zaprezentują Maja Kosioł z Ten Square Games, Wiktoria Paciorek z CD PROJEKT RED i Kamila Puzdrowska z locatheart. Następnie w rozmowie panelowej udział wezmą: Ewa Dacko (Ten Square Games), Paula Mackiewicz-Armstrong (CD PROJEKT RED), Asia Mleczak (Mana Translation). Prowadzenie panelu: Szymon Neubauer-Vasquez (locatheart).

Skąd pomysł na konferencję?

Lokalizacja to niedoceniany i często pomijany proces produkcji gier. Twórcy często traktują ten temat po macoszemu, nie rozumiejąc tego, że w najlepszym przypadku słabo zlokalizowana gra wywoła jedynie frustrację wśród graczy. W naszym kraju do tej pory nie było konferencji, która pozwalałaby przedstawicielom branży lokalizacji gier na spotkanie się i wymianę doświadczeń. Cieszę się, że na pierwszą edycję naszego wydarzenia udało się zaprosić prelegentów z jednych z największych i najbardziej liczących się twórców gier nie tylko w kraju, ale i na świecie. – Szymon Neubauer-Vasquez, prezes zarządu w locatheart

Zapraszamy graczy, twórców gier, tłumaczy i inwestorów: online i offline
Konferencja jest otwarta dla wszystkich zainteresowanych. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc na wydarzenie obowiązują zapisy.

Osoby spoza Trójmiasta zapraszamy do udziału zdalnego – cała część merytoryczna będzie transmitowana na żywo.
Rejestracja na wydarzenie oraz zapisy na transmisję są dostępne na stronie konferencji: LBPConference.com

Najważniejsze informacje:

Program:
16:00–18:00 – Prezentacja gier „w Krainie Czarów”. Wstęp bez konieczności rejestracji
17:30–18:00 – Powitanie zarejestrowanych uczestników
18:00–18:15 – LQA w dynamicznym środowisku produkcji gier mobilnych
(Maja Kosioł, Ten Square Games)
18:15–18:30 – 3 składniki świetnej lokalizacji, czyli jak zdobyć serca graczy na całym świecie
(Kamila Puzdrowska, locatheart)
18:30–18:45 – Lokalizowanie świata Wiedźmina i Cyberpunka – jak robimy to w CD PROJEKT RED
(Wiktoria Paciorek, CD PROJEKT RED)
18:45–19:00 – Przerwa
19:00–20:00 – Rozmowa panelowa: Lokalizacja w procesie produkcji i dystrybucji gier
Uczestnicy: Paula Mackiewicz-Armstrong (CD PROJEKT RED), Ewa Dacko (TSG), Asia Mleczak (Mana Translation), Szymon Neubauer-Vasquez (locatheart)
20:00–21:00 – Networking i poczęstunek