Global Game Jam – Pilgrim Jam 2020

Cześć Wam! Przygodę z organizacją game jamów zaczęliśmy właśnie podczas Global Game Jam 2015 i po okrągłych pięciu latach wracamy do tej wspaniałej inicjatywy. Po drodze zorganizowaliśmy kilka innych mniejszych, lecz GGJ jest tylko jeden.

Pilgrim Jam 2020 odbędzie się na Uniwersytecie im. Jana Długosza, al. Armii Krajowej 13/15 w Częstochowie. Na tworzenie gier (nie tylko komputerowych) będziemy mieć 48h, czyli zaczynamy 31 stycznia, a kończymy 2 lutego. Temat ogłaszamy o 17:00, ale prosimy o przybycie wcześniej. Szczegółowy harmonogram będzie dostępny tutaj niebawem.

? Global Game Jam to światowy event polegający na tworzeniu gier na jeden wspólny temat w ciągu 48h odbywający się w ostatni weekend stycznia. Wydarzenie to organizowane jest już od kilku lat równolegle w kilkunastu krajach i kilkudziesięciu miejscach jednocześnie w tym również w Polsce (Kraków, Poznań, Warszawa itd).
Uczestnicy po ogłoszeniu globalnego tematu łączą się w grupy i rozpoczynają tworzenie gier. Po 48h rozpoczyna się ich prezentacja, a następnie ewentualne głosowanie na najciekawszą grę.

? Wydarzenie jest darmowe i otwarte dla wszystkich, nie tylko studentów informatyki, ale też grafików, muzyków, ludzi z pomysłami.

Do jamujących:
Podczas trwania wydarzenia będzie można swobodnie wchodzić i wychodzić z budynku (po okazaniu identyfikatora). Jam trwa 48h. W sali obok zapewnimy wam także sleeping room lecz warto sobie także wziąć karimaty i śpiwory.

? REJESTRACJA: https://forms.gle/eVxvb1ZuLgLz6BDm9