Game Worlds

GAMETOBER to październikowe (4.10 – 31.10.2023) wydarzenie poświęcone grom wideo jako dziedzinie sztuki, które odbędzie się w Galerii ASP Piotrkowska 68 w Łodzi.
Gry wideo to obszar agregujący wiele działań artystycznych. Wystawy i spotkania w ramach GAMETOBER to czas prezentacji znanych twórców i młodych talentów. Wydarzenie w ramach 34. Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi.

Wernisaż 4.10.2023 o godzinie 18:00.

34. Międzynarodowemu Festiwalowi Komiksu i Gier w Łodzi będzie towarzyszyć wystawa GAME WORLDS w ramach akcji GAMETOBER w Galerii ASP Piotrkowska 68.

Game Worlds – to kolejna edycja wystawy poświęconej twórcom i twórczyniom wirtualnych światów i gier wideo – w tegorocznej edycji w poszukiwaniu słowiańskich korzeni zaprezentowany zostanie świat i proces twórczy z gry GORD studia Covenant.dev oraz prace studentów, absolwentów i pedagogów polskich uczelni artystycznych i technicznych w zakresie gier i projektowania przestrzeni wirtualnej, odnoszące się do dziedzictwa kulturowego nie tylko Słowian. Wernisaż 4.10.2023 o godzinie 18:00. Kuratorami wydarzenia są Rafał Szrajber i Małgorzata Zawada.

Gościem specjalnym wernisażu będzie Stan Just, reżyser gry Gord, CEO firmy Covenant.dev S.A. Stan Just to zaangażowany twórca gier z ponad 13-letnim doświadczeniem w branży, obecnie jako CEO Covenant.dev i reżyser gry Gord. Jako producent gier pracował dla Reality Pump Studios przy serii Two Worlds oraz dla 11 bit studios przy serii Anomaly. W CD Projekt RED Just zarządzał zespołami tworzącymi grę Wiedźmin 3: Dziki Gon wraz z dodatkami. Zasiadał także w zarządzie Stowarzyszenia Polskie Gry, Europejskiej Federacji Twórców Gier i Komitetu Sterującego GameINN. Swoimi doświadczeniami dzieli się poprzez warsztaty, wykłady, prezentacje i artykuły.

Na wystawie zaprezentowane zostaną oryginały stronic kroniki do gry GORD oraz Dzienniki Deweloperskie prezentujące proces produkcji gry Gord. To niespotykana możliwość poszerzenia wiedzy i podpatrzenia jak twórcy budują wiarygodny i bogaty w opowieści oraz odniesienia kulturowe świat i opowiadają jego historię za pomocą gry wideo.

Wydarzenie na Facebooku.