Game Music Festival vol. 3

Trzecia edycja Game Music Festival we Wrocławiu, 16-17 października 2020

Baldur’s Gate III, Divinity: Original Sin II, Transistor, Hades, Pyre, Bastion. Muzyka z tych gier zabrzmi na żywo we wrocławskim Narodowym Forum Muzyki podczas trzeciej edycji jedynego w Europie festiwalu poświęconego wyłącznie soundtrackom z gier wideo.

Festiwal muzyki z gier o tej skali to unikatowa impreza w skali całej Europy. W trakcie dwóch dni, 16 i 17 października 2020, na prestiżowej scenie Narodowego Forum Muzyki rozbrzmią ścieżki dźwiękowe znane z gier produkcji Larian Studios oraz Supergiant Games. Poprzednie edycje Game Music Festival zebrały liczne wyrazy uznania od fanów i zostały świetnie przyjęte w środowisku branżowym, gromadząc łącznie ponad 10 tysięcy uczestników. Również i tym razem na odwiedzających czekają wydarzenia towarzyszące, choć w nieco innym kształcie niż dotychczas. Z uwagi na sytuację pandemiczną, tegoroczny GMF odbędzie się w formie hybrydowej – koncerty będą także transmitowane online.

Pierwszy z koncertów tegorocznej edycji Game Music Festival – The Symphony of Four Worlds – to dzieło oddające hołd czterem wyjątkowym grom: Transistor, Hades, Pyre, Bastion. Wszystkie z nich zaskarbiły sobie miejsca w sercach fanów także dzięki muzyce Darrena Korba, którego eklektyczny styl jest ich wspólnym mianownikiem.

Drugi koncert tegorocznego festiwalu to The Symphony of Sin, które będzie prawdziwą ucztą dla fanów gier RPG. Słuchacze usłyszą bowiem światową premierę muzyki z Baldur’s Gate III, czyli nadchodzącej kontynuacji kultowych gier w świecie Dungeons & Dragons. To jednak nie wszystko, bo drugim składnikiem tego niesamowitego wydarzenia będzie ścieżka dźwiękowa do Divinity: Original Sin II – świetnie przyjętej gry z flagowego cyklu od Larian Studios. Kompozytorem obu tych wspaniałych soundtracków jest Borislav Slavov, a za wykonanie odpowiadać będzie zaprawiona już w muzyce z gier orkiestra NFM.

Organizatorem jest polska Fundacja Game Music. Po więcej informacji odsyłamy na stronę wydarzenia gmfest.com.