14. finał konkursu ZTGK

Gamedev rodzi się w Łodzi!

Już w ten czwartek rozpoczną się finały 14 ogólnopolskiego konkursu Zespołowego Tworzenia Gier Komputerowych – ZTGK 2022 – organizowanego przez Wydział FTIMS Politechniki Łódzkiej. Jest to największe w kraju wydarzenie łączące młodych twórców gier i środowisk wirtualnych ze specjalistami reprezentującymi większość najważniejszych firm z branży.

– Sercem wydarzenia są oczywiście uczestnicy i ich bardzo oryginalne projekty. – mówi Adam Wojciechowski, Dziekan Wydziału FTIMS Politechniki Łódzkiej, organizator konkursu – Niemniej każda osoba odwiedzająca konkurs będzie mogła doświadczyć swoistego zaplecza tworzenia gier poprzez uczestnictwo w testowaniu konkursowych projektów, ale również możliwość posłuchania jak oceniają te projekty specjaliści z branży gier. W skład profesjonalnego jury wchodzi kilkudziesięciu przedstawicieli przemysłu z takich firm jak CD Project, Infinity Ward, 11bit studios, Creepy Jar, Bloober Team, metapro.one, HTC Vive, Teyon, Techland, SuperHot, Render Cube, Afterburn, People Can Fly, Big Cheese Studio, QLOC, Something Random, Wasteland Interactive, Cleversan Games oraz wielu innych.

Tak zwane sesje hands-on, czyli możliwość zagrania w projekty konkursowe i porozmawiania z ich autorami oraz specjalistami z branży, odbędą się 23 czerwca 2022 pomiędzy godziną 10.00 a 17.00 w hali EXPO Łódź al. Politechniki 4. Zwycięzców poznamy w piątek 24 czerwca podczas gali finałowej.

– Na konkursie możemy zobaczyć szerokie spektrum projektów. Począwszy od gier komputerowych, gier mobilnych oraz doświadczeń VR, aż do autorskich konceptów graficznych i animacji stworzonych w ramach ścieżek artystycznych. – dodaje Rafał Szrajber, organizator konkursu – Młodzi twórcy mają okazję nie tylko wygrać nagrody ale przede wszystkim zyskać bezpośrednie kontakty do przedstawicieli branży gier, a bardzo często również ofertę pracy. Wielokrotnie w minionych edycjach uczestnicy na finałach ZTGK znajdywali wydawcę, który swoim doświadczeniem umożliwiał dopracowanie i publikację ich gry. Tak było chociażby z zeszłorocznymi zwycięzcami ścieżki Mobile Games. Możemy zatem śmiało powiedzieć, że już od kilkunastu lat polski Gamedev rodzi się w Łodzi! – podsumowuje.

Wstęp na finały konkursu jest bezpłatny.

Szczegółowe informacje o konkursie znajdują się na stronie gry.it.p.lodz.pl oraz kanale społecznościowym w serwisie Facebook.