Electro Ride: Demo z neonowym Fiatem 126p

Arcydziełem motoryzacji pościgamy się po retrofuturystycznym Berlinie Wschodnim.

W pełnej wersji zobaczymy dużo większą część upstrzonego kolorowymi światłami bloku wschodniego. Przygotowywana przez Sylwestra Osika zręcznościowa ścigałka zabierze nas również do Warszawy czy Moskwy, a na liście samochodowych inspiracji znajdują się też motoryzacyjne zdobycze państw satelickich Związku Radzieckiego.

Wystarczy rzut oka na opublikowany niedawno zwiastun, by zrozumieć, że chociaż bryły aut i socjalistyczne hasła na murach się nie zmieniły, miejska paleta barw – jak najbardziej.

W grze znajdziemy dwadzieścia jeden wehikułów inspirowanych okołoradziecką motoryzacją. Jest więc wspomniany maluch, ale w demie zasiądziemy też za kierownicą Syreny Sport oraz dużego fiata (i zobaczymy dwanaście innych modeli prowadzonych przez naszych rywali). Oprócz trasy treningowej (na ulicach stolicy Polski) w bezpłatnym prologu znajdziemy dwie trasy prowadzące przez Berlin Wschodni. Demo – wskutek “błędu po stronie wydawcy” opublikowane jako osobna gra – czeka w tym miejscu. Pełna wersja ukaże się również na Switchu.

W gotowym tytule, którego premierę zaplanowano na 10 lipca, otrzymamy szereg trybów zabawy – pojawi się wyścig z czasem, tryb last man standing oraz pościgi za tajemniczym bossem, będą i tablice wyników oraz możliwość zabawy na podzielonym ekranie. W tle, jak przystało na retroprzyszłość, będzie przygrywać nam synthwave.