Dying Light ma 5 lat. Cały miesiąc świętowania z Techlandem

Piąte urodziny to m.in. obniżki cen, darmowy weekend z Dying Light, nowy tryb trudności oraz wyjątkowe wyzwania, które będą przedstawiane graczom poprzez serię wydarzeń.

Za darmo w produkcję Techlandu można wypróbować na Steamie. Twórcy przygotowali też ciekawy zestaw Dying Light Enhanced Edition 5th Anniversary, w którego skład wchodzi podstawka, duży dodatek The Following, Harran Ranger Bundle oraz przedmioty do wykorzystania w grze.

Wspomniany cykl cotygodniowych wydarzeń rozpoczął się w czwartek i potrwa do 26 lutego. Na start gracze otrzymali dwa wyzwania: Powrót Super-Crane’a i Zbrojownia Fortu Jefferson. W pierwszym społeczność musi zrzucić z dachów 5 milionów zombie, w drugim gracz musi zabić 15 przemieńców.

Dla osób chcących skupić się na spokojnym eksplorowaniu świata i poznawaniu historii miasta Harran, twórcy wprowadzili do trybu fabularnego niski poziom trudności. Noc trwa krócej, wrogowie są słabsi, a bohater jest silniejszy i wytrzymalszy.

Kolejne wyzwania Techland będzie przedstawiał co tydzień. W rocznicowym filmie ujawnili także, że w Dying Light na wszystkich platformach zagrało w sumie ponad 18 milionów osób. Nie oznacza to sprzedaży gry. Serwis Steam Spy szacuje, że produkcje posiada blisko 5 mln graczy.

Dying Light ukazało się w styczniu 2015 roku na PC, PlayStation 4 i Xboksie One.