Dying Light 2: Zebraliśmy informacyjny plankton

Gra jest popularna. Gra będzie ładna. Gra będzie duża.

Techlandowy PR pracuje na pełnych obrotach; bliskość premiery (04.02) sprawia, że właściwie codziennie dowiadujemy się czegoś o parkourowej siekaninie rodem z Wrocławia…

Prześledźmy zresztą komunikację studia od początku roku. 3 stycznia pochwaliło się ono, że Stay Human to produkcja z największą liczbą wishlist na Steamie.

Z zasady nie poświęcamy newsów zapisom na listach życzeń. W dodatku trudno uznać za „newsa” informację, która… hula po sieci od przeszło roku; Dying Light 2 mógł się pochwalić największą liczbą zapisów na krótko po premierze Cyberpunka 2077 (inna rzecz, że właśnie został zdetronizowany przez Elden Ringa).

5 stycznia zobaczyliśmy sceny i lokacje znane z poprzednich trailerów, acz z efektami reklamującymi karty popularnego producenta.

Dzień później spółka zaprezentowała zaś drzewko umiejętności.

Czy jednak recyklingowi i/lub pokazowi ikon rzeczywiście warto poświęcać osobne materiały?

Prawdziwe kuriozum przyszło jednak w minioną sobotę, gdy dowiedzieliśmy się, że „by w pełni ukończyć Dying Lighta 2 potrzeba będzie przynajmniej 500 godzin”.

Brzmi imponująco… ale i konfundująco. Taki tweet mógłby sugerować, że spędzimy w The City trzy tygodnie grania non stop, a to nieprawda. W ubiegłorocznym wywiadzie dla Wccftech projektant Tymon Smektała wyjaśniał przecież, że „na szybko” builda ta się ukończyć w 20 godzin. A jeśli „chce się zobaczyć wszystko” – sesja potrwa 2-3 razy tyle.

Poniewczasie Techland zdał sobie zresztą sprawę, że namieszał w czytelniczych głowach, stąd opublikował obszerne oświadczenie, w którym wyjaśniał, że jeżeli chcemy przejść produkcję kilka razy, sprawdzić każdy wybór i linjkę dialogową, to może i spędzimy w jej świecie 500 godzin… z drugiej strony: przecież podobną deklarację mogłoby wygłosić mnóstwo twórców gier z otwartymi światami.

Dodajmy, że na inne tło powyższego „sprostowania” zwrócił uwagę Adrian Chmielarz (prezes The Astronauts).

…przy okazji poznaliśmy też długość blockbustera Flying Wild Hog!