Dying Light 2: Data premiery, gameplay, kolekcjonerka, program, galeria… i wiele więcej!

Nie będziemy bawić się w suspens. Techland dowiózł.

Uczciwie przyznajemy, nieco pokpiwaliśmy sobie na naszych łamach ze strategii komunikacyjnej Techlandu. Po mocnych oskarżeniach o toksyczną kulturę pracy i produkcyjny chaos, wrocławianie zdecydowali się opublikować 18 sekund (!) nowego gameplayu, równocześnie ruszając z serią Q&A, podczas której odpowiadali wyłącznie na wygodne pytania.

W środę informowaliśmy Was, że studio szykuje na swoim Twitchu pokaz. Cudów, będąc szczerym, nie oczekiwaliśmy.

Nieco później wyciekła data premiery. Wyciek, dodajmy, okazał się akuratny, tytuł zadebiutuje 7 grudnia. Dodajmy, że ukaże się on zarówno na już zapowiedzianych platformach (PC, PS4, XBO), jak również na konsolach nowej generacji (PS5, XSX). I że będzie on dostępny w kilku różnych wersjach: standardowej, deluxe, ultimate i kolekcjonerskiej. Ta ostatnia ma zawierać zarówno płytę z grą, jak i DLC, steelbooka,, artbooka, statuetkę z lampką UV, latarkę UV, mapę The City, 3 pocztówki, naklejki i list z podziękowaniami od dyrektora kreatywnego. A wszystko to za ok. 1000 zł.

Zamówienia przedpremierowe możecie składać na zaktualizowanej stronie, jak również – na przykład – na Steamie.

Z nowego (10-minutowego!) gameplayu dowiadujemy się co nieco o protagoniście, trzech frakcjach, które walczą o nadanie Miastu kształtu, zreformowanym parkourze oraz cyklu dnia i nocy. To także okazja, by przyjrzeć się rolplejowym interakcjom oraz nowym typom oponentów.

Techland ruszył także z akcją Dying 2 Know, ewidentnie stylizowaną na Night City Wire, podczas której jego pracownicy opowiadają o świecie gry i ciekawostkach produkcyjnych.

Na deser prezentujemy garść screenów.

Co tu dużo gadać – czapki z głów.