Duke Nukem 3D: Polacy zabrali Księcia na Switcha

Po przeprawieniu Astromisiów i Chomika Boba zdecydowano się na przemycenie Duke’a.

Duke Nukem 3D: 20th Anniversary World Tour trafi na konsolę Nintendo dzięki wysiłkom spółki Sonka, którą możecie kojarzyć z portów gier Astro Bears i Hamster Bob, ale również 911 Operator Deluxe Edition i Book of Demons. Konwersja zadebiutuje w eShopie już 23 czerwca, w cenie 10 euro.

Studio chwali się dodaniem do porta motion aimingu, wibracji HD oraz „różnych funkcji rozgrywki sieciowej”. Prezes Rafał Sankowski zapewnia zaś, że z marką jest mu cokolwiek po drodze:

„Duke Nukem 3D to gra mojego dzieciństwa (chociaż, cóż, zdecydowanie NIE JEST przeznaczona dla dzieci), jedna z pierwszych, jakie posiadałem na Playstation. Cieszymy się, że dzięki naszej pracy nowe pokolenie będzie mogło poznać Duke’a, a starsi gracze odświeżyć swoje wspomnienia na nowej konsoli Nintendo. Jest to prawdopodobnie najlepsza wersja tej gry, z wydajnością większą, niż na Xbox One i wieloma dodatkami od nas, takimi jak opcjonalne sterowanie ruchowe, HD Rumble czy możliwość grania multiplayer na paru konsolach, nawet bez internetu. Praca z Gearboxem przebiegała wzorowo, bardzo prawdopodobne jest, że to nie nasz ostatni wspólny projekt”.

Remaster trafił na pozostałe sprzęty cztery lata temu, zgarniając wówczas całkiem wysokie oceny (zależnie od platformy średnia waha się od 70 do 77%). Gdy piszę te słowa Sonka wciąż pracuje nad konwersjami Hard Westa (na iOS-a i telefony z Androidem), Bum Simulatora (na wszystkie konsole) czy Car Mechanic Flippera (na Switcha).