Drageus Games wkrótce stawi się na NewConnect

„Wkrótce”, czyli zapewne w pierwszym kwartale 2020.

Wydawca poinformował, że jego wniosek jest właśnie analizowany, a prezes Łukasz Mitan zapewnił, że „chce zadebiutować (na NewConnect – dop. red.) najszybciej, jak będzie to możliwe”.

Kto zacz? Drageus ma na koncie autorskie Tactical Mind, czyli utrzymaną w estetyce science-fiction alternatywę dla szachów (pierwsza część ukazała się na platformach mobilnych, Steamie i Switchu, druga dopiero powstaje). Jako producent spółka wciąż raczkuje, ale w jej wydawniczym portfolio znajdziemy kilkanaście pozycji, m.in. przygodówkę Tardy (zdającą się nawiązywać do klasycznych Space Questów) i kosmiczną strategię Event Horizon.

Mitan informuje, że jego firma stawiała i stawia na Switcha, a jej strategia opiera się na portowaniu i wydawaniu gier (skąd pochodzi przeważająca część dochodów Drageus Games). Równocześnie rozwija ona swe twórcze zaplecze, które pracuje nad kilkoma autorskimi tytułami (poza wspomnianym Tacticam Minds – chociażby Excalibur Defense, miksem izometrycznego shootera ze strategią tower defense).