Doradztwo prawne: Wystartowały zapisy na kwiecień

Masz wątpliwości co do umowy z wydawcą? Zastanawiasz się, czy nie łamiesz prawa autorskiego? A może potrzebujesz pomocy z relacjami inwestorskimi?

Jak co miesiąc Fundacja Indie Games Polska organizuje konsultacje dla niezależnych twórców. Do Waszej dyspozycji pozostają Kamil Dulska-Maksara, adw. Michał Pękała oraz Kacper Bańbura. Warto skorzystać z ich pomocy, zwłaszcza że z problemami prawnymi mierzą się nawet najwięksi z największych.

Doradztwo jest bezpłatne, spotkania odbywają się w biurze Fundacji Indie Games Polska (Marszałkowska 87/5, 00-683 Warszawa) lub zdalnie. Formularz zgłoszeniowy jest dostępny pod tym adresem.

Dodatkowych argumentów za rozważeniem uczestnictwa może Wam dostarczyć nasza audycja „Polska w grze #31: Przychodzi dev do prawnika…„. Poniżej załączamy biogramy naszych ekspertów:

Kamila Dulska-Maksara:
Prawnik specjalizujący się w prawie handlowym, ze szczególnym naciskiem na corporate governance i relacje inwestorskie. Świadczy usługi doradztwa prawnego i bieżącej obsługi, różnym podmiotom z branży gamedevu- od początkujących developerów i indyków, poprzez małe i średnie studia deweloperskie a na wydawcach kończąc. Uczestnik konferencji branżowych tj. GIC w 2017 i 2018 roku, Digital Dragons 2018, CGI 2017.

Adw. Michał Pękała, LL.M.:
Adwokat specjalizujący się w doradztwie prawnym na rzecz podmiotów z sektora Game Dev. Michał specjalizuje się prawie autorskim, prawie znaków towarowych, ochronie danych osobowych, negocjowaniu umów wydawniczych, developmentowych, licencyjnych, body-leasing, itd. Michał doradza zarówno developerom, wydawcom i inwestorom, z polski i zagranicy. Stały doradca Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w segmencie gier wideo. Stały uczestnik i speaker najważniejszych polskich konferencji: Digital Dragons, Mastering the Game, Pixel Connect, GIC.

Kacper Bańbura:
Prawnik z wieloletnim doświadczeniem w business developmencie. W 2019 roku ukończył aplikację adwokacką przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie oraz zdał egzamin zawodowy. Pracował m. in. w cdp.pl, Klabaterze oraz GOG.com, gdzie zajmował się bizdevem i pozyskiwaniem gier, (przez ostatni rok z biura w Los Angeles). Obecnie współwłaściciel better. gaming agency – agencji wpierającej twórców gier w PRze, prowadzeniu social media oraz poszukiwaniu wydawców.