Dieselpunk Wars poluje na graczy na Kickstarterze

Czyli kolejna gra z portfolio PlayWay’a szuka finansowania u graczy.

Pierwszy próg zbiórki jak zawsze u tego wydawcy jest niski, bo by kampania Dieselpunk Wars na największym portalu finansowania społecznościowego Kickstarter zakończyła się sukcesem, potrzeba jedynie 10 tysięcy dolarów kanadyjskich, czyli około 29 000 zł.

Produkcja studiów Image Power i Roasted Games traktuje o budowaniu własnych pojazdów i wysyłaniu ich do walki. Twórcy stawiają na różnorodność, dzięki czemu z 270 części można konstruować bojowe machiny jeżdżące, pływające i latające. W Dieselpunk Wars każdy element ma mieć wpływ na zachowanie i możliwości pojazdu, a wystrzeliwane pociski mają własną balistykę i penetrację wroga. Więcej o grze można dowiedzieć się z karty na Steamie.

Jeśli uda się osiągnąć najniższy próg zbiórki, czyli 10 tys. dolarów kanadyjskich, to w grze znajdzie się czwarta mapa – Pustynia. Kolejne kwoty pozwolą dodać do gry m.in. muzykę zespołu Chemia, silniki odrzutowe, pola siłowe, zniszczalne środowisko czy tryb multiplayer dla 6 osób. Przy 40 tysiącach dolarów kanadyjskich powstanie wersja na Nintendo Switcha, a przy 60 000 na PlayStation 4 i Xboksa One. Zbiórka zakończy się 19 lutego tego roku.

W ostatnim kwartale ubiegłego roku na Kickstarterze zakończyły się trzy zbiórki związane z polskimi produkcjami. Najwięcej, bo blisko 53 tys. dolarów kanadyjskich, zebrał 112 Operator. Udaną kampanię miało też Deadliest Catch: The Game, a w ostatnim dniu zbiórki udało się osiągnąć najniższy próg grze Transport INC.

Powiązane gry: