Cyberpunk 2077: W soundtracku roi się od celebrytów!

Podczas The Game Awards zobaczyliśmy nie tylko koncert Green Daya, ale również cyberpunkowy występ na żywo i teledysk.

Run the Jewels obiecują nam „dystopijny rap”, Grimes stworzy muzykę „straszną i śliczną”, Richard Devine chce nagrać punk rocka, a Nina Kraviz numer „psychodeliczny, tripowy”, ale również „podnoszący na duchu i angażujący”. Poza tym w materiale zabierają głos Deadly Hunter, Rat Boy, A$AP Rocky, Tina Guo, Refused, Gazelle Twin i Ilan Rubin. Wszyscy oni dołożą cegiełkę (czy tam utwór) do soundtracku Cyberpunka 2077, w którym – przypomnijmy – maczają palce m.in. Bryan Mantia (były perkusista Guns N’ Roses i Buckethead), Marcin Przybyłowicz (wiedźmińska trylogia) oraz Piotr Adamczyk (Wojna krwi: Wiedźmińskie opowieści).

Na gali nie zabrakło występu na żywo. Na scenie Microsoft Theather pojawiła się Grimes, która w Cyberpunku 2077 wcieli się w Lizzy Wizzy, gwiazdę i influencerkę. Na telebimach wyświetlono inspirowany polską produkcją teledysk.

Nie był to zresztą jedyny rodzimy akcent, jeszcze przed startem gali udostępniono (w ramach The Game Festival) dema kilkunastu gier, w tym polskiego Carriona (uwaga jednak! Trzeba się pospieszyć z ich testowaniem).

Dla porządku dodajmy, że grą roku ogłoszono Sekiro: Shadows Die Twice (nagrodzone również w kategorii „najlepsza gra action-adventure”), a statuetkę za najlepszą reżyserię – bez zaskoczenia – odebrał Hideo Kojima (Death Stranding). Najwięcej, bo aż cztery wyróżnienia zgarnęło Disco Elysium (najlepsze RPG, najlepsza narracja, najlepsza gra niezależna, świeża gra indie). Za największych przegranych należy uznać Control (8 nominacji, jedna nagroda), Resident Evil 2 i The Outer Worlds (twórcy ani razu nie wyszli na scenę). Pełną listę zwycięzców znajdziecie w tym miejscu.

Dodajmy, że impreza Geoffa Keighley’a była okazją do prezentacji masy tytułów. Obok zapowiedzi pożądanych (Senua’s Saga Hellblade 2!) i niepożądanych (Fast & Furious: Crossroads) oraz cudownych ozdrowień (Godfall! The Wolf Among Us 2!) pojawiły się na niej również pierwsze szczegóły na temat Xbox Series X, do niedawna znanego jako Project Scarlett.