Cyberpunk 2077: Style, bryki i Keanu Reeves w brudnej czapce

W nowym odcinku Night City Wire coś dla siebie znajdą miłośnicy i taniego kiczu, i stylu z salonów.

Sposób pracy w CD Projekcie Red budzi kontrowersje w świetle kolejnych doniesień, ale efekty pracy zespołu imponują. W piątym odcinku Night City Wire otrzymaliśmy dawkę materiałów, które wyraźnie przekazują, jak ważna jest dbałość o szczegóły otwartego świata.

Pierwsze w kolejności były futurystyczne auta, jednoślady oraz maszyny, którym blisko do czołgów. Kategorii jest kilka, każdy pojazd w grze prowadzi się inaczej. Wehikuły będą się też różnić w obrębie jednego modelu – tak z zewnątrz, jak i w środku. Przypomnijmy, że jednym z elementów, z którego zrezygnowano w grze, było samodzielne dopieszczanie bryk – mamy więc coś na pociechę. Co ciekawe, wiele pojazdów będzie można przywołać niemalże tak, jak robiliśmy to z Płotką w Wiedźminie 3 – i już usłyszeliśmy, że trzeba naprawić parę bugów z tym związanych.

Szczególnym samochodem będzie Porsche 911 z 1977 roku, którym przemieszcza się zawsze stylowy Johnny Silverhand. To jeden z czterdziestu pojazdów, które zostały nagrane na potrzeby udźwiękowienia gry – łącznie z detalami takimi jak dźwięk opuszczania szyby.

A skoro o Johnnym Silverhandzie mowa – w materiale gości nasz ulubieniec, czyli Keanu Reeves, by opowiedzieć o dodaniu do gry futurystycznej wersji motocykla rzeczywistej firmy Arch. W ocenie niżej podpisanego upaćkana olejem czapa i błysk w oku czynią z aktora najjaśniejszy punkt całego materiału.

Mniej lub bardziej stylowe są również konfekcje nakładane i instalowane przez obywateli Night City. Jak się okazuje, historycy wyróżniają cztery etapy w dziejach lokalnej mody, w tym dwa „kiczowate”.

Jeśli natomiast wolicie zobaczyć, jak ubierają się cosplayerzy, na oficjalnym kanale gry pojawił się blisko dwudziestominutowy materiał podsumowujący konkurs dla cyberpunkowych przebierańców.

Na zakończenie Night City Wiry otrzymaliśmy też dodatkowy krótki trailer, bo czemu by nie.

Cyberpunk 2077 ukaże się 19 listopada – także na Stadii – ale wcześniej możemy spodziewać się jeszcze przynajmniej jednego epizodu Night City Wire. Kolejny odcinek ukaże się „wkrótce”.

Powiązane gry: