Cyberpunk 2077 otrzyma prequel w postaci „papierowej” gry fabularnej

Cyberpunk 2077 bazuje na grze fabularnej Cyberpunk 2020, ale jest od niej pod pewnymi względami odrębny – akcja gry osadzona jest na przykład 50 lat później. Twórcy „papierowego” RPG chcą załatać tę dziurę, zbliżając tym samym oba produkty do siebie.

Wykupując licencję na Cyberpunka 2077 CD Projekt RED zostawił twórcy systemu, Mike’owi Pondsmithowi, sporo miejsca na dalsze rozwijanie papierowego RPG – to jeden z powodów, dla którego akcja komputerowej wersji świata dzieje się 50 lat później. W rozmowach podczas tegorocznego E3 Pondsmith podkreślał jednak, że robi co może, uzgodnić ze sobą papierowe i cyfrowe uniwersum pod względem historii obu światów. Teraz R. Talsorian Games, wydawnictwo odpowiedzialne za grę RPG zapowiedziało, że Cyberpunk 2077 otrzyma prequel, Cyberpunk Red, a zestaw startowy do gry ukaże się na amerykańskim konwencie Gen Con już 1 sierpnia.

Cyberpunk Red Jumpstart Kit, bo tak nazywa się produkt, ma poprzedzać fabularnie wydarzenia z gry komputerowej i wprowadzać graczy w świat – pudełko sprzedawane od 1 sierpnia zawierać będzie kości, sześć pregenerowanych postaci, specjalnie przygotowane wycinki z gazet i duże fizyczne mapy. Równolegle do sprzedaży trafi także cyfrowa wersja gry, dostępna w serwisie DriveThruRPG. R. Talsorian Games stworzyło wcześniej także papierowego RPG dla serii Wiedźmin, który także dostępny jest na DriveThruRPG.