Contraband Police kolejnym sukcesem PlayWay’a

Minęło 6 dni od premiery i grę studia Crazy Rocks można uznać za sukces.

Contraband Police pozwala wcielić się w inspektora straży granicznej w komunistycznej Acaristańskiej Republice Ludowej. By uzyskać uznanie w oczach zwierzchników, młody adept szkoły oficerskiej musi się wykazać, bo przemyt, korupcja i fałszerstwa są tu chlebem powszednim. W końcu to posterunek graniczny w górskim regionie Karikatki w roku 1981.

Symulator pozwala na kontrolowanie dokumentów, wykrywanie kontrabandy, współpracę z wywiadem i ogólne zarządzanie całym posterunkiem. Dynamiki grze dodają pościgi i strzelaniny z członkami gangu Oberankova, a dorzucić należy do tego rozwiązywanie zagadek kryminalnych i rozbudowę przejścia granicznego.

Gra Contraband Police zadebiutowała 8 marca i od razu przypadła graczom do gustu. Aktualnie posiada ponad 2000 opinii na Steamie, z czego 93% jest pozytywnych. W inspektora straży granicznej wciela się średnio 4-6 tysięcy graczy równocześnie, a najlepszym wynikiem jest 8124 osób. Jest to jeden z najlepszych wyników wydawanych przez PlayWay gier, co widać na porównaniu przygotowanym na stronie SteamDB.

Sporo danych udostępnił prezes PlayWay’a, Krzysztof Kostowski. Najważniejsze: sprzedaż 100 tysięcy kopii w pięć dni od premiery. Pozytywnych informacji jest znacznie więcej. Contraband Police przewija się w Top 20 najlepiej sprzedających się gier na Steamie, w tym Top 3 w USA, Niemczech i we Francji. Budżet gry, który wynosił 2 miliony złotych, zwrócił się w 40 godzin od premiery.

 

Wzajemna promocja gier z Grupy PlayWay ożywiła też zainteresowanie innymi tytułami. W międzyczasie twórcy Mr. Prepper z Rejected Games pochwalili się, że sprzedaż ich gry osiągnęła blisko 300 000 kopii.