CD Projekt triumfuje w rankingu Bloomberga, analitycy przewidują rekordowy zbyt Cyberpunka 2077

Polacy znaleźli się obok Netfliksa, Facebooka i Ubera.

Warszawiacy pojawili się na liście „50 spółek, którym warto się przyglądać w 2020”. To ważne wyróżnienie, bo analitycy Bloomberga biorą pod lupę sporo danych: udziały firm w rynku, ich zadłużenie, marże, wielkość aktywów, a także prognozy sprzedaży (na marginesie: z przewidywanym wzrostem na poziomie 446% CD Projekt osiągnął w tej kategorii pierwsze miejsce w zestawieniu! Zysk na akcję może zaś wzrosnąć aż o 1183%). W ocenie specjalistów, śledzących losy niemal 2000 firm, laureaci mają największe szanse, by osiągnąć w kolejnym roku spektakularne sukcesy.

W uzasadnieniu Matthew Kanterman pisze o Polakach tak:

CD Projekt SA, największy polski twórca gier wideo, ma szansę przebić prognozy analityków dzięki kwietniowej premierze Cyberpunka 2077, swojego długo oczekiwanego RPG. W premierowym roku gra może się sprzedać w 20 milionach egzemplarzy.

– przewiduje. Dodajmy, że CD Projekt znalazł się w zaszczytnym gronie, na liście nie brak telekomunikacyjnych gigantów (T-Mobile, Motorola, Siemens), właścicieli serwisów społecznościowych (Facebook) i platform streamingowych (Netflix). Czy słusznie? Tego dowiemy się na krótko po 16 kwietnia 2020 roku.