Bloober Team pomoże pokrzywdzonym twórcom

W czasach pandemii polska branża okazuje się nadzwyczaj solidarna. 

Z wielką satysfakcją donosiliśmy Wam o inicjatywach CD Projektu (który przeznaczył na walkę z koronawirusem 4 mln zł) czy Qubic Games (studio przesłało do szpitali 22 tys. maseczek i obiecało, że część swoich przychodów przeleje placówkom medycznym i międzynarodowym organizacjom).

Inicjatywa autorów Blair Witch i Layers of Fear jest o tyle cenna, że skupia się na pomocy freelancerom i małym studiom. List krakusów przytaczamy w całości:

Drogie Koleżanki i Koledzy z branży gier,
Z powodu pandemii koronawirusa i koniecznych środków zapobiegających jego dalszemu rozprzestrzenianiu się, wiele studiów developerskich oraz freelancerów może wkrótce doświadczyć lub już doświadcza, trudności z kontynuowaniem swojej działalności lub jej skali.

Obecnie w Bloober Team rozwijamy szereg projektów, nad którymi nasi pracownicy i współpracownicy w przeważającej większości pracują zdalnie ze swoich domów. Każdy z tych tytułów ma zapewnione finansowanie, a prace nad nimi pomimo trudnej sytuacji posuwają się do przodu. Jesteśmy jednak świadomi, że nie wszyscy mają tyle szczęścia.

Być może jesteś freelancerem, którego dotknęło spowolnienie gospodarcze lub prowadzisz studio, które z powodu wirusa nie może być pewne swojej przyszłości. Jakkolwiek wygląda Twoja sytuacja jako Bloober Team chcielibyśmy w ramach naszych możliwości pomóc Ci w tym trudnym czasie – napisz do nas na maila covid-19@blooberteam.com. Być może będziemy w stanie współpracować z Tobą w czasie pandemii. Możemy zaoferować nasz know-how oraz stabilny przychód w tym trudnym okresie, Ty zaś będziesz mógł dalej pracować i rozwijać się w swojej ulubionej branży. Kiedy sytuacja się poprawi, bez problemu wrócisz do własnych projektów.

Jeśli ta propozycja wydaje Ci się interesująca, napisz do nas, a wspólnie wypracujemy szczegóły.

Trzymajcie się zdrowo,
Bloober Team SA