Atari Homebrew Awards 2019: Zwycięstwo Polaków

Krajowy tytuł pokonał 10 nominowanych produkcji i wygrał w kategorii Atari 8Bit/5200: Best Homebrew.

Za logiczne Gravity Worms odpowiadają Krzysztof “XXL” Dudek (programowanie), Jakub “Aceman” Szeląg (muzyka) i Kamil “Vidol” Walaszek (oprawa graficzna). Nim produkcja podbiła tegoroczne Atari Homebrew, zdobyła pierwsze miejsce na Atari XL/XE Game Compo, podczas grudniowego Silly Venture 2019.

Dodajmy, że kategoria Atari 8Bit/5200: Best Homebrew została wręcz zdominowana przez Polaków; rodzimi twórcy przyłożyli rękę do naprawdę wielu nominowanych pozycji.

Adventure Ponies – Daniel “Gibstov” Blevins, Krzysztof “Kaz” Ziembik
Berks Four – Jon Wiliams
Castle Defender – Martin “MatoSimi” Simeček, Piotr “Piesiu” Radecki, Michał “stRing” Radecki (original game by Chris Bradburne)
Gravity Worms – Krzysztof “xxl” Dudek, Jakub “Aceman” Szeląg, Kamil “Vidol” Walaszek
Imogen – Frantisek “Fandal” Houra, Petr “HardCore” Postava, Lukas Bezdek, José Pereira (original game by Michael St Aubyn)
Jet Set Willy 2019 – Terence “Tezz” Derby (original game by Matthew Smith)
Monty on the Run – Krzysztof “Rastan” Wróbel, Marek “Konop” Konopka, Michał “Miker” Szpilowski (original game by Jason Perkins, Terry Droid)
The Rescue Expedition – Kamil “Gorgh” Trzaska, Krzysztof “Kaz” Ziembik, Michał “Caruso” Brzezicki
Star Vagrant – Rafał “MADRAFi” Czemko, Rafał “Broniu” Broniarek, Krzysztof “Kaz” Ziembik, Michał “Caruso” Brzezicki
Wasteland – Michael Jaskula

Polecamy zresztą materiał kanału ZeroPage Homebrew, stanowiący blisko trzygodzinny przegląd prezentowanych na imprezie tytułów.

Wyniki Atari Homebrew Awards 2019:

Atari 8-Bit/5200: Best Homebrew
1. Gravity Worms – Krzysztof “xxl” Dudek, Jakub “Aceman” Szeląg, Kamil “Vidol” Walaszek
2. Jet Set Willy 2019 – Terence “Tezz” Derby (original game by Matthew Smith)
2. Wasteland – Michael Jaskula

Atari 2600: Best Homebrew ≤4K
1. Amoeba Jump by Dion Olsthoorn “Dionoid”
2. Space Game 2KB by Karl Garrison “Karl G”
3. Caverns by Harold Thijssen

Atari 7800: Best Homebrew
1. Rikki & Vikki by PenguiNet “TailChao”
2. Baby Pac-Man by Bob DeCrecenzo “PacManPlus”
3. Draker Quest II by Clark Otto “frankodragon”

Atari 2600: Best Packaging
1. Rally Racer by More Work Games
2. Galagon (Galaga) by Champ Games (packaging by Dave Dries)
3. Wizard of Wor Arcade by Champ Games (packaging by Dave Dries)

Atari 2600: Best WIP
1. Zoo Keeper by Champ Games
2. Ninjish Guy in Low Res World by Vladimir Zuñiga (aka John Von Neumann) “vhzc”
3. Penult by Karl Garrison “Karl G”

Atari 2600: Best Music & Sound
1. Wizard of Wor Arcade by Champ Games (sound by Mike Haas with Ross Keenum)
2. Galagon (Galaga) by Champ Games (sound and music by Ross Keenum)
3. Aardvark by Oscar Toledo Gutiérrez “nanochess” and Thomas Jentzsch (design and coding), Nathan Strum (graphics and packaging)

Atari 2600: Best Graphics
1. Aardvark by Oscar Toledo Gutiérrez “nanochess” and Thomas Jentzsch (design and coding), Nathan Strum (graphics and packaging)
2. Galagon (Galaga) by Champ Games (graphics by Nathan Strum)
3. Wizard of Wor Arcade by Champ Games (graphics by Nathan Strum)

Atari 2600: Best Homebrew
1. Galagon (Galaga) by Champ Games
2. Aardvark by Oscar Toledo Gutiérrez “nanochess” and Thomas Jentzsch (design and coding), Nathan Strum (graphics and packaging)
3. Wizard of Wor Arcade by Champ Games

Atari 2600: Lifetime Achievement Award
Albert Yarusso