Arboria: Trolle prezentują swe wdzięki (i datę premiery)

Opiekunowie mostów przybędą lekko spóźnieni. 

Nie żebyśmy byli pamiętliwi, ale gdy podczas E3 Dreamplant (producent) i All in! Games (wydawca) ogłaszali wyjście swojego roguelite’a z early accessu – mowa była o sierpniu. Miniony Gamescom przyniósł konkretniejszą datę; pełnoprawny build ukaże się już 09.09.2021.

Świeżutki zwiastun to okazja, by przyjrzeć się stosownie pokracznym projektom postaci i lokacji, systemowi mutacji oraz enpecom, na jakich natrafimy w Durnarze.

W Arborii wcielamy się w niejakiego Yotuna, który wchodzi do podziemnej krainy uzbrojony w symbiotyczny oręż. Naszym zadaniem jest „ocalić Ojca-Drzewo i przywrócić chwałę swojemu plemnieniu”; w tym celu wyprawiamy się na kilka pięter-światów (bugz world, reptilz world, mutantz world), rozwijamy potragonistę i walczymy z fantazyjnymi bossami (zresztą z wykorzystaniem quasi-soulsowego systemu walki).

Gdy piszę te słowa produkcja ma na koncie aż 82% pozytywnych recenzji użytkowników, choć – zaznaczmy uczciwie – nie wystawiono ich wiele (raptem 193). Jeżeli chcielibyście dać jej szansę – odsyłam na Steama.