Achilles: Legends Untold szykuje się do debiutu w early accessie

Komu izometrycznego rolpleja, który czerpie i z Diablo, i z Soulsów?

Przyznajemy się bez bicia, trochę podśmiechiwaliśmy się ze sposobu prezentacji toruńskiego hack’n’slasha (mieliśmy ku temu powody!)… natomiast projekt zapowiada się naprawdę obiecująco! Dalej co prawda nie wiemy, w jaki sposób Dark Point Games chce stworzyć grę à la From Software, która „ma być przystępna”, acz wkrótce będziemy mogli to sprawdzić.

Pierwsza produkcja studia zadebiutuje we wczesnym dostępie już 12 maja. Jak twierdzą autorzy: build zaoferuje ok. 12 godzin rozgrywki solo oraz tryb kooperacji w proceduralnie generowanych lokacjach.

Rychły debiut zapowiada trailer, na którym mitologiczny heros potyka się z hoplitami, szkieletami, minotaurem, skorpionem i gryfem. Dodajmy, że wygląda on naprawdę do rzeczy!

W przyszłym roku powinny ukazać się wersje konsolowe. W tzw. międzyczasie spółka dopina formalności związane z debiutem na NewConnect. Jak z dumą piszą autorzy prasówki:

„Pod względem kapitalizacji Dark Point Games zapowiada się jako jeden z większych debiutów w branży gamingu i największy tegoroczny debiut na NewConnect – po udanej emisji wartość spółki szacowana jest na blisko 65 mln zł”.

Więcej o grze dowiecie się z jej steamowej karty katalogowej. A ponieważ jej autorzy i autorki udostępnili zupełnie nowe screeny (porównajcie zresztą) – niniejszym załączamy je poniżej.