112 Operator i Rustler trafią na nową generację konsol

Studio Jutsu Games poinformowało, że ich dwie powstające gry trafią także na PlayStation 5 i nową konsolę Microsoftu.

Do tej pory 112 Operator był zapowiadany wyłącznie na PC, PlayStation 4 i Xboksa One, ale do tego zestawu doszedł właśnie Switch oraz kolejna generacja konsol. Dla przypomnienia: gra jest kontynuacją symulatora operatora telefonu alarmowego 911 Operator (ponad 173 tys. sprzedanych egzemplarzy). Jej sequel zadebiutuje na pecetach w pierwszym kwartale 2020 roku.

Drugą pozycją w portfolio studia Jutsu Games, która także trafi na wszystkie konsole, jest „średniowieczne GTA” – Rustler. W tym przypadku nie ma nawet przybliżonej daty premiery.

Do tej pory jedyną polską produkcją powstającą oficjalnie na PlayStation 5 i Project Scarlett było Medium krakowskiego Bloober Teamu. Gra zapowiedziana była lata temu i do dziś nie zaprezentowano żadnych materiałów z niej, prócz kilku obrazków w raportach giełdowych (oraz pokazywanego za zamkniętymi drzwiami zwiastuna, aczkolwiek bez fragmentów rozgrywki). Z kolei Paweł Sasko, główny projektant questów Cyberpunka 2077, wspominał (w wywiadzie dla Eurogamera),  że studio „prawdopodobnie” wyda grę także na nadchodzących platformach.