Dwie produkcje od 11 bit studios będą za tydzień za darmo w Epic Games Store

W ramach cotygodniowej promocji organizowanej przez sklep Epic Games gracze będą mogli za tydzień otrzymać This War of Mine i wydanego przez 11 bit Moonlightera.

#ZostanWDomuGrajWPolskieGry: N4CNC-9AGPB-L8QJZ

Epic Games Store próbuje od początku roku przyciągnąć graczy rozdając darmowe gry. Ogólna jakość produkcji jest całkiem wysoka, choć większość tytułów do odebrania, to niewielkie produkcje niezależne, takie jak dostępne obecnie Limbo. Wśród rozdawanych dotychczas gier największym hitem była Subnautica z początku tego roku, jednak zapowiedziana na przyszły tydzień promocja ma spore szanse konkurować z nią pod względem popularności.

Wydawca i developer 11 bit studios rozda wraz z Epic Games dwie produkcje: This War of Mine z 2014 roku i Moonlightera z 2018 w jednym pakiecie. Pierwszy z tytułów jest jedną z najważniejszych polskich produkcji ostatniej dekady i grą, na której 11 bit zbudowało w znacznym stopniu swoją renomę – osadzona w realiach bliżej niesprecyzowanego konfliktu, bardzo osobista historia o bohaterach próbujących przetrwać wojnę została bardzo dobrze przyjęta przez krytyków i graczy oraz otrzymała szereg nagród i wyróżnień.

Dwie produkcje od 11 bit to pierwsze polskie gry rozdawane przez Epic Games. Poza nimi, w sklepie dostępny jest jeszcze tylko jeden polski tytuł – zapowiedziany na przyszły rok Cyberpunk 2077.