Zid Journey: Dinozaurzy point’n’click dostanie sequel

Czy są na sali fani najntisowych przygodówek?

Właśnie do nich był adresowany Zniw Adventure, debiut Azure Mountain (a więc duetu Karolina Twardosz & Łukasz Mikołajczyk). Projekt rodził się w bólach, dość powiedzieć, że pierwsze wzmianki o nim pochodzą z zamierzchłego 2014. Na początku listopada udało mu się jednak zadebiutować na Steamie, na którym zebrał zresztą bardzo dobre oceny (99% pozytywów ze 135 not wystawionych ogółem).

Na jego kontynuację, zatytułowaną Zid Journey, jeszcze zaczekamy (AdventureGamers twierdzi, że zapewne do końcówki 2023). Z karty katalogowej dowiadujemy się, iż również tym razem akcja ma się toczyć w kreskówkowym środowisku, postaci wprawi w ruch animacja poklatkowa, a odbiorcy mogą liczyć na nieco staroszkolnego łamania głowy.

Tym razem wcielimy się w Zida, dinozaura z magmozjańskich lasów, który dostrzegłszy porzucone jajo, postanawia otoczyć je opieką. Ku zaskoczeniu protagonisty z jaja wykluwa się wkrótce mięsożerne pisklę… A że drapieżnicy nie są mile widziani w rodzinnej osadzie bohatera, wyrusza on na poszukiwanie zaginionych rodziców.

Autor i autorka dopowiadają, że dziecię podpowie nam podczas podróży, jak uporać się z trudnymi zagadkami, co więcej: nadarzy się okazja, by przejąć nad nim kontrolę podczas grywalnych sekwencji. Chwalą się również ponownym zaszyciem w buildzie encyklopedii oraz ścieżką dźwiękową Denisa Comtesse (z którego pracą możecie się bezpłatnie zapoznać pod tym adresem).

Po szczegóły odsyłam na wspomnianą kartę katalogową. Poniżej prezentujemy zaś pierwsze screeny.