WePlay Expo 2020: Ruszyły zapisy na polskie stoisko!

Fundacja Indie Games Polska i China Indie Game Alliance zapraszają do udziału w – uwaga – stacjonarnych targach.

Branżowy kalendarz bodaj nigdy nie wyglądał tak biednie; E3, Gamescom, GDC, Blizzcon, Taipei Game Show, Quakecon, Tokyo Game Show, Pixel Heaven, Pyrkon i Digital Dragons bądź odwołano, bądź przesunięto, bądź przeniesiono do sieci (najświeższymi z ofiar koronawirusa okazały się PGA oraz GIC). Tym bardziej cieszy, że wciąż są imprezy, które odbywają się normalnie.

WePlay Expo, a więc szanghajski odpowiednik targów PAX, jest z nami od trzech lat, podczas których zdążył zaskarbić sobie sporą renomę. Na imprezie gościli m.in. Koji Igarashi (producent Castlevanii), Akira Yamaoka (kompozytor Silent Hilla) czy Taro Yoko (reżyser cyklu Nier). Tylko w ubiegłym roku 150 wystawców pokazało ponad 300 gier, które obejrzało 17. tys. zwiedzających. Co ważne: byli to chińscy gracze zorientowani na Steama, produkcje zachodnie i segment indie. Słowem: naturalni odbiorcy polskich gier niezależnych.

Impreza odbędzie się w dniach 14-15 listopada w Szanghaju. Jeżeli chcecie się na niej wystawić – zachęcamy do wypełnienia tego formularza. UWAGA: nie jest wymagany osobisty udział (obsługę stanowiska zapewni Instytut Polski w Pekinie).

Haczyk? Trzeba się spieszyć. Rekrutacja zakończy się 23.10.2020 o godz. 15:00 (o zakwalifikowanych produkcjach zdecyduje Rada Programowa Fundacji Indie Games Polska).